Głowica przepychająca

Głowica przepychająca, to przyrząd do szybkiego wykonywania wgłębień wielokątnych o regularnym przekroju (kwadrat, sześciokąt, TORX®, zębatych, rowkowanych itp.) w otworach ślepych lub przelotowych. Poza tym, przy pomocy adaptera, na tej samej głowicy przepychającej mogą być wykonywane profile zewnętrzne o regularnym przekroju.

Głowica przepychająca może być zastosowana na większości obrabiarek z napędem obrotowym, zarówno na tradycyjnych (tokarka, wiertarka, frezarka), jak i na sterowanym numerycznie, a więc może pracować zarówno w pionie jak i w poziomie.
Uchwyt wrzeciona przepychacza jest zamontowany wewnątrz korpusu pod pewnym ograniczonym kątem, a więc kiedy zostaje wprowadzone w obroty poprzez obrabiarkę, dostarcza tym samym przepychaczowi ruch obrotowy i wahadłowy. Połączone działanie ruchu obrotowego, posuwu, dostarczanych do obrabiarki i ruch wahadłowy, pozwalają przepychaczowi delikatnie wnikać w przedmiot obrabiany, w którym poprzednio został wykonany otwór wstępny, tworząc w ten sposób żądany profil.

glowice


Warning: extract() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/stmechnew/wp-content/plugins/professional-linkedin-widget/professional-linkedin-widget.php on line 222