Głowica przepychająca – Opis

Głowica przepychająca składa się z różnych elementów, które są poniżej opisane:
A – Korpus.
Zbudowany jest z hartowanej stali i szlifowanej w której wewnątrz znajdują się łożyska kulkowe, aby mogły wytrzymać obciążenia wynikające z obróbki.
B – Trzpień podtrzymujący przepychacz
Zamontowany jest wewnątrz korpusu i obraca się na łożyskach kulkowych obecnych wewnątrz tego samego korpusu. W zewnętrznej części, która wystaje z korpusu znajduje się śrubka do mocowania przepychacza i nagwintowany otwór pręta oporowego.
C – Miejsce połączenia przepychacza
Składa się z obudowy wewnątrz trzpienia podtrzymującego przepychacz, w którym zostaje umieszczony przepychacz. Obudowa ta jest odpowiednio obrobiona i oszlifowana z taką tolerancją aby uzyskać maksymalną precyzję obróbki.
D – Mocowanie na obrabiarce
Po przeciwnej stronie trzpienia znajduje się trzonek do mocowania obrabiarki , który jest częścią integralną korpusu. Głowica przepychająca zbudowana jest z różnych rodzajów trzonków, aby móc zastosować na szerokiej gamie obrabiarek:
> uchwyty cylindryczne C
> uchwyt stożkowy Morse’a CM
> uchwyt ISO – DIN 69871 / DIN 2080
> uchwyt VDI
> uchwyt HSK
E – Pręt oporowy
Składa się ze stalowego pręta, dostarczonego w wyposażeniu, który zostaje przykręcony do odpowiedniego otworu, który znajduje się na uchwycie wrzeciona przepychacza. Aby określić działanie przepychania zaleca się użycie prętu oporowego; w ten sposób zapewnia się doskonałe liniowości kształtu podczas procesu przepychania . Ponadto stosowanie tego pręta jest konieczne kiedy obrabiany przedmiot wymaga dokładnego ukierunkowania otrzymywanej figury za pomocą procesu przepychania. W przypadku obróbki na tokarce, pręt musi być włożony we wrzeciono tejże tokarki; w przypadku obróbki frezu z wiertłem, pręt zostaje zablokowany przez drążek zastosowany na miejscu obróbki.

glowica rys-opis


Warning: extract() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/stmechnew/wp-content/plugins/professional-linkedin-widget/professional-linkedin-widget.php on line 222