Szczotki przemysłowe

Witamy na stronie poświęconej szczotkom przemysłowym i flex-hone.

Kliknij na ikonę lub napis pod nią aby uzyskać szczegóły o produkcie:

 flex-hone  mikroszczotki 5 szczotki nylonowe ścierne
 Szczotki Flex-hone  Szczotki cylindryczne  Szczotki nylonowe ścierne
szczotki doczołowe nampower wałek odchudzony  czyszczenie gnazda wtryskiwaczy uchwyt ręczny  szczotki okrągłe włókna roślinne i nylonowe
 Szczotki doczołowe Nampower Szczotki do silników Diesla Szczotki okrągłe
 BUC  mini 2  szczoty do mycia
Inne szczotki stalowe Seria MINI Szczotki do mycia
 trzonki przedłużki
 adaptery do mikroszczotek  pędzelki 3
Trzonki i przedłużki Adaptery Pędzelki i szczotki ręczne

 

Szczotki przemysłowe są ciekawym i jednocześnie uniwersalnym narzędziem mogącym być wykorzystanym w rozmaity sposób. Nasuwa się nawet określenie gdzie diabeł nie może to babę poślij ale nie tak nie jest. Do końca tak z tym powiedzeniem nie jest. Szczotki mogą wiele pomóc m.in. przy pracach wykańczających, ślusarskich, regeneracyjnych i innych 1001 zastosowaniach. Do pracy szczotek trzeba podchodzić racjonalnie. Szczotki nie są narzędziami pracującymi w sposób twardy i agresywny jak klasyczne narzędzia skrawające typu nóż tokarski czy głowica frezująca. Tak więc drogi użytkowniku jak planujesz np. proces skrawania przewidzieć musisz takie posuwy w strefach ważnego wykończenia tak aby szczotka mogła sobie z tym poradzić.

Kiedy szczotka może pomóc w okrawaniu? Wtedy kiedy będzie mogła poradzić sobie z usunięciem wióra. Kiedy  szczotka może usunąć wiór? Wtedy kiedy wiór jest cieńszy od 0,1mm i trzyma się w sposób tzw. nie zwarty i ma tendencję do oderwania się od reszty materiału. Jak zaplanować dobre okrawanie? tak jak resztę procesu skrawania. Realizując detal nie od razu przechodzi się do wymiaru gotowego. Mamy obróbkę zgróbną, półwykańczającą i wykańczającą. Czasem materiał pozwoli na szybkie usunięcie śladów obróbki, pozostałości wiórów czy wypływek. Przy okrawaniu szczotkami panują podobne reguły jak przy wcześniejszych operacjach. Wszystko zależy od charakteru obróbki, detalu, twardości, kruchości, itd.

Jednym z ważnych zaleceń zastosowania narzędzia jest jego przeznaczenie do odpowiedniego materiału i przeznaczenia gotowego detalu. Należy pamiętać że nawet szczotki czy inne narzędzia należy dobierać tak do materiału aby jego powinowactwo fizykochemiczne było odpowiednio dopasowane do warunków pracy jakimi będzie obostrzony detal. Szczególnie jest to ważne przy detalach przeznaczonych dla medycyny czy przemysłu spożywczego.

Zapraszamy również na stronę: flex-hone.pl


Warning: extract() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/stmechnew/wp-content/plugins/professional-linkedin-widget/professional-linkedin-widget.php on line 222