flex-honeFlex-Hone Patent Nr 329095

PROCES ŚCIERNY WYKONYWANY Z MAŁYM NACISKIEM I W NISKIEJ TEMPERATURZE, KTÓRY NIE POWODUJĄC ZMIAN, POZWALA UZYSKAĆ TRWAŁĄ POWIERZCHNIĘ. JEST TO IDEALNA METODA PROWADZĄCA DO WYTWORZENIA POWIERZCHNI BEZ ODKSZTAŁCEŃ LUB ZAWALCOWAŃ NA POZIOMIE MIKROSTRUKTURY METALU BĘDĄCYCH SKUTKIEM UPRZEDNIEJ OBRÓBKI.

Szczotka Flex-Hone służy do wykańczania powierzchniowego o parametrach niemożliwych do osiągnięcia przy pomocy innych systemów. Ten rodzaj obróbki wiąże się z wykańczaniem powierzchniowym, geometrią powierzchni oraz strukturą metalu. W ten sposób uzyskuje się powierzchnię gładką typu “Plateau” bez jakichkolwiek grzbietów, rozdarć i zwalcowań metalu. Ponadto, szczotka Flex-Hone skrawa i promieniuje otwory przelotowe w trakcie docierania ścian wewnętrznych obrabianych otworów. W zastosowaniach hydraulicznych lub pneumatycznych, ten sposób obróbki prowadzi do wydłużenia żywotności uszczelek oraz zwiększenia ich szczelności.
Szczotka Flex-Hone to bardzo wytrzymałe i elastyczne narzędzie o miękkim działaniu skrawającym. Każda z kulek ściernych ma swoje własne zawieszenie dzięki czemu szczotka Flex-Hone się samocentruje i wyrównuje automatycznie względem obrabianego otworu, jak również automatycznie kompensuje stan zużycia. Flex-Hone nadaje się do każdego rodzaju otworu o średnicy od 4 do 914 mm.

Przykład obróbki za pomocą tradycyjnej docierarki
Powiększenie x1000.
Roztarcia i zawalcowania na powierzchni materiału, które będą odpadały w trakcie użytkowania. Wykończenie z wieloma szczytami. Cecha charakterystyczna dla “szlifowania sztywnego”.
tradycyjna docierarka
Po użyciu Flex-Hone®
#180 węglik krzemu
Powiększenie x 1000
Jednolity wątek krzyżujący się. Czysty, otwarty wygląd z usuniętymi roztarciami i zawalcowaniami materiału. Doskonały profil pół-plateau, z małą ilością szczytów i wieloma wgłębieniami zatrzymującymi smar.

użycie flex-hone

Zalety

• Wykończenie typu “Plateau” w ponad 60%
• Wykończenie krzyżujące się. Lepsze utrzymanie warstwy smaru.
• Redukcja wartości Ra Rpk i Rvk
• Większa powierzchnia styku
• Mniejsze zużycie oleju
• Niższy Blow-By
• Mniejsze tarcie
• Ulepszona szczelność powierzchni

Przykłady

Dobierając prawidłowo materiał ścierny oraz jego uziarnienie spośród wielu dostępnych wariantów, można przeprowadzić:
Szlifowanie-Wykończenie precyzyjne-Zmniejszenie chropowatości: jest możliwe zmniejszenie chropowatości i precyzyjne wykończenie uzyskując wartości poniżej Ra 0.06 µm także w przypadku materiałów o twardości powyżej 80Hrc, lub zwiększenie chropowatości zbyt gładkiej powierzchni do wartości około Ra 2µm, wciąż uzyskując powierzchnię z wykończeniem typu “Plateau” z wątkiem krzyżującym. Można ujednolicić wykończenie usuwając ślady po poprzednich obróbkach.
Skrawanie: jest możliwe skrawanie lub mikroskrawanie krawędzi na wejściu/wylocie otworów przecinających się i kanałów, ostrych krawędzi rowków lub gniazd o-ring po obróbce typu przewiercanie, toczenie, rozwiercanie, szlifowanie, docieranie, itp.
• Promieniowanie: jest możliwe zaokrąglenie ostrych krawędzi pozostałych po obróbce typu rozwiercanie, przewiercanie, toczenie, szlifowanie, itp.
• Zwiększanie średnicy otworu: jest możliwe jednolite usunięcie warstwy o grubości od kilku mikronów lub setnych aż do 0,1 mm, z rozwiercanego miejsca bez jego zniekształcania, a w niektórych wypadkach można także skorygować istniejące odkształcenia.
• Czyszczenie, usuwanie osadów: ścieranie, szczotka może służyć także jako narzędzie do czyszczenia, usuwania warstwy nalotu i osadu, itp.

zastosowanie szczotki flex-hone przed i po 3

Kilka przykładów przed i po zastosowaniu szczotki Flex-Hone

zastosowanie szczotki flex-hone przed i po 1 zastosowanie szczotki flex-hone przed i po 2

zastosowanie szczotki flex-hone przed i po 4.jpg zastosowanie szczotki flex-hone przed i po 5.jpg zastosowanie szczotki flex-hone przed i po 6


Warning: extract() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/stmechnew/wp-content/plugins/professional-linkedin-widget/professional-linkedin-widget.php on line 222