Dłutownice pionowe CAMS

dlutownice cams opis czesci

Dostępne modele:

 • 200 1AC-1ACT-2AC-2ACT-2ACTM-3AC-4AC

 • 250 1AC-1ACT-2AC-2ACT-2ACTM-3AC-4AC

 • 300 1AC-1ACT-2AC-2ACT-2ACTM-3AC-4AC

 • 300M 1AC-1ACT-2AC-2ACT-2ACTM-3AC-4AC

Legenda:

 • 1AC: Zautomatyzowany ruch w płaszczyźnie Y (NC) + Querachse X (manuell)
 • 1ACT: Zautomatyzowany ruch w płaszczyźnie Y (NC) + Ręcznie regulowany blat obrotowy (ruch w płaszczyźnie A)
 • 2AC: Zautomatyzowany ruch w płaszczyznach Y i X (NC w płaszczyźnie roboczej + na boki)
 • 2ACT: Zautomatyzowany ruch w płaszczyźnie Y (NC) + Zautomatyzowany ruch blatu obrotowego w płaszczyźnie A (NC)
 • 2ACTM: Zautomatyzowany ruch w płaszczyznach Y i X (NC) + Ręcznie regulowany blat obrotowy (Ruch w płaszczyźnie A)
 • 3AC: Zautomatyzowany ruch (NC) w 3 płaszczyznach (Y, X, A)
 • 4AC: Zautomatyzowany ruch (NC) w 4 płaszczyznach (Y, X + Oś blatu A + Oś suwaka Z)

Dane techniczne dłutownic CAMS

RAMA MASZYNY: wytwarzana w całości z elektrycznie spawanej blachy, przy czym naprężenie wewnętrzne zostało ograniczone przy pomocy obróbki termicznej.

GŁOWICA I SUWAK: wytwarzane ze stopu żelaza G30. Powierzchnie posuwu głowicy zostały oszlifowane i ręcznie wykończone, aby osiągnąć maksymalne dopasowanie do suwaka. Ruch przemienny jest aktywowany przez asynchroniczny silnik z automatycznym hamowaniem oparty na mechanizmie korbowym. Regulacja skoku następuje przez ręczne przesunięcie krzywki na kole zamachowym. Głowica odchyla się na 20 stopni w lewo i w prawo, co umożliwia właściwe umiejscowienie rowków stożkowych.

PROSTOKĄTNY BLAT w modelach 1AC/2AC: wykonany z żeliwa. Prowadnice zostały oszlifowane i oskrobane. Blat wyposażono w szeroki otwór centralny z myślą o długich wałach.

OBROTOWY BLAT w modelach 1ACT/2ACT/2ACTM/3AC/4AC: wykonany z żeliwa, z szerokim otworem centralnym umożliwiającym dłutowanie długich wałów. Zarówno blat obrotowy, jak i jego wspornik zostały oszlifowane i oskrobane. Ruch obrotowy jest aktywowany przez śrubę ślimakową i wieniec zębaty (śruba z oszlifowanej stali węglowej 18NCM5, wieniec z brązu B14). Smarowanie jest automatyczne, prowadnice nie wymagają konserwacji. Ruch obrotowy jest ograniczony pneumatycznie przez system CN.

OSIE PODŁUŻNE I POPRZECZNE: ruch blatów roboczych w płaszczyznach obsługiwanych przez system CN opiera się na gwintach tocznych.

SMAROWANIE: smarowanie powierzchni ślizgowych jest wymuszane przez zautomatyzowaną pompę z czasomierzem. Gdy w urządzeniu brakuje smaru, proces smarowania jest wstrzymany, a fakt ten sygnalizowany.

dlutownice cams dane techniczne

SYSTEM CHŁODZĄCY: obwód zamknięty z elektryczną pompą wirową: Zbiornik na wióry znajduje się pod blatem roboczym, łatwo go wyjąć.

OSŁONA OCHRONNA: wysoce efektywna osłona ze stali i pleksiglasu, otwierana od przodu – załadunek możliwy. Gdy urządzenie pracuje, mikroprzełącznik blokuje drzwi w pozycji zamkniętej – zgodnie z obowiązującymi zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

INSTALACJA ELEKTRYCZNA: poszczególne osie są napędzane przez silniki bezszczotkowe, którymi steruje system NC, dzięki czemu operator łatwo może zaprogramować skomplikowane działania. Elektrykę wykonano zgodnie z obowiązującymi standardami.

dlutownice cams panel kontrolny z wyswietlaczem dotykowym

Panel kontrolny z wyświetlaczem dotykowym (w modelu 4AC)

Narzędzia do dłutowania

C.A.M.S., specjaliści w dziedzinie dłutowania, stworzyli i opatentowali nową serię narzędzi do dłutowania spełniających wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. System ten można zastosować na wszystkich markach i modelach dłutownic. Na powyższych rysunkach pokazano przykładowe rozwiązanie.

narzedzia do dlutowania cams
KONTAKT
Skontaktuj się z nami

Możliwości jest bardzo wiele, a nasi technicy zawsze służą pomocą próbując stworzyć nowe konfiguracje na miarę Państwa potrzeb i problemów do rozwiązania.

KONTAKT