Profil firmy Revtool

Firma F.P. Officina Meccanica (teraz REV s.r.l.) , została założona w 1998 dzięki ponad 18-sto letniemu doświadczeniu Pana Paolo Franchini w przemyśle mechanicznym. Przez wiele lat Spółka wykonywała prace z dziedziny przepychania i dłutowania dla innych firm z dziedzin takich jak hydraulika, automotive, biomedycyna, redukcja prędkości, konstrukcje i maszyny do robót ziemnych, itp., … Z biegiem czasu, oprócz dłutowania i przepychania, firma rozpoczęła obróbkę tokarską i frezowanie części mechanicznych, które często wiązały się z obróbką gniazd pod wpusty oraz wielokątów. Wymagało to nie tylko poświęcenia sporej ilości czasu na przygotowanie różnych narzędzi, ale również było to problematyczne pod względem przeprowadzenia procesów na tradycyjnych maszynach do dłutowania I przepychania z powodu częstych problemów związanych z trudnościami dotyczącymi mocowania oraz osiągnięcia wymaganej precyzji. W ten sposób narodził się pomysł na produkcję narzędzia, które przeprowadzałoby proces przepychania i dłutowania bezpośrednio na tokarkach CNC lub centrach obróbczych, a było to możliwe dzięki szerokiemu doświadczeniu w projektowaniu w CAD CAM.

narzedzia revtool profil firmy logo

W ten sposób powstał system narzędzi REV dla maszyn CNC, który po latach projektowania i długim okresie wewnętrznych testów został wprowadzony na rynek dla firm potrzebujących rozwiązania problemów dotyczących skutecznego przepychania i dłutowania. Narzędzie do przepychania i dłutowania REV niewątpliwie stanowi skuteczne rozwiązanie tych problemów, ponieważ umożliwia pracę bezpośrednio na obrabiarkach CNC (tokarkach, centrach obróbczych, frezarkach itp.), bez potrzeby ustawiania i przygotowywania innych maszyn oraz bez potrzeby szukania pomocy u podwykonawców, a ponad to gwarantuje doskonałe wykończenie według parametrów. Dodatkowo firma REV poszerzyła wewnętrzną produkcję o kilka dodatkowych linii, aby umożliwić produktom osiągnięcie jak największej liczby możliwych zastosowań (narzędzia i płytki do kwadratów, narzędzia i płytki do sześciokątów narzędzia do dłutownic, narzędzia do profili płaskich itp. …). Wszyscy klienci, którzy korzystali z narzędzi REV, wyrazili ogromną satysfakcję z jakości obróbki i oszczędnościami czasu oraz pieniędzy. Zadowolenie klienta to nadrzędny cel i najlepsza motywacja do ciągłego doskonalenia.

Wprowadzenie do narzędzi Revtool

revtool narzedzia

Narzędzia do przepychania i dłutowania REV mogą być użyte z dużą prędkością oraz z niezwykłą precyzją do obróbki wymagającej prostych cięć, takich jak dłutowanie kanałków pod wpusty, gniazda i inne bezpośrednio na centrach obróbczych, tokarkach CNC, lub frezarkach. Oprócz znacznej przewagi polegającej na tym, że nie trzeba przenosić obrabianego detalu z jednej maszyny na druga, narzędzie zapewnia prawidłową pracę w trakcie całego procesu. Używane na dłutownicach i maszynach kształtujących, narzędzia REV są doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnych narzędzi, gdyż oferują wszechstronność dzięki korpusowi wielokrotnego użytku i wymiennej płytce. Wysoka sztywność narzędzi REV zapewnia, że ostra krawędź płytki ma wyjątkowo długą żywotność, a proces przepychania I dłutowania jest wykonywany w perfekcyjny sposób wzdłuż osi detalu. Wykończenie powierzchni po procesie obróbczym stoi na wysokim poziomie. Wszystkie powyższe cechy razem sprawiają, że system narzędzi REV jest jednym z najwydajniejszych i najwygodniejszych sposobów obróbki precyzyjnej detali, które są obecnie dostępne na rynku. Narzędzia do przepychania i dłutowania REV są dostępne w różnych wymiarach, pokrywając pełen zakres najpopularniejszych wymiarów obróbczych, a każdy wymiar płytki może mieć różne klasy twardości (tolerancji). Płytki o specjalnych wymiarach oraz narzędzia o specyficznych kształtach mogą zostać szybko wyprodukowane, na specjalne zamówienie.

KONTAKT
Skontaktuj się z nami

Możliwości jest bardzo wiele, a nasi technicy zawsze służą pomocą próbując stworzyć nowe konfiguracje na miarę Państwa potrzeb i problemów do rozwiązania.

KONTAKT