Narzędzia REV do frezarek CNC

Dla maszyn, które nie posiadają funkcji wyrównania wrzeciona, technicy z firmy REV opracowali płytkę wyrównawczą wspomagającą odpowiednie dopasowanie dłutownic firmy REV na centrach mechanicznych i frezarkach. Jest to kalibrowany pręt montowany przy narzędziu. Posiada wskaźnik w setkach (lub mikronowy, jeśli potrzebna jest większa precyzja) i porusza się wraz z narzędziem. Jeśli narzędzie zostało ustawione centralnie do referencyjnej osi detalu, narzędzie może zostać złożone, a proces może zostać rozpoczęty.

narzedzie rev do frezarki cncMONTOWANIE NA FREZARKACH CNC

  • Zamontuj narzędzie bezpośrednio na uchwycie Weldon (rekomendowany z własnym, wewnętrznym podłączeniem);

  • Ustaw selektor na MDI I nastaw maszynę w trybie wrzeciona (na przykład Fanuc M19);

  • Umieść płytkę ustawczą w obudowie i używając miarki lub porównania przesuwaj osie wzdłuż płaskiej powierzchni płytki aż osiągniesz idealne wyrównanie, równoległe do kierunku ruchu;

  • Dokręć śruby na uchwycie Weldon włącznie z zaciskami na narzędziu, następnie usuń płytkę ustawczą i włóż wkładkę na miejsce.


PROGRAMOWANIE NA CNC

Technicy z firmy REV opracowali programy na CNC do operowania narzędziami. Są one darmowe, a dostęp do nich można uzyskać po zgłoszeniu zapotrzebowania na stronie www. Zostały opracowane dla najpopularniejszych typów CNC, które są obecnie dostępne na rynku.

Używając tych programów operator może szybko i łatwo wykonać koła zębate oraz mocowanie kluczy.


rev
rev
rev
rev
KONTAKT
Skontaktuj się z nami

Możliwości jest bardzo wiele, a nasi technicy zawsze służą pomocą próbując stworzyć nowe konfiguracje na miarę Państwa potrzeb i problemów do rozwiązania.

KONTAKT