Narzędzia na wiertła

HSS 90°

Można realizować zabieg fazowania w tej samej operacji co wiercenie, montując odpowiednie narzędzie “Polledri” do fazowania. Narzędzie posiada dwie krawędzie skrawające tak ja wiertło i może być montowane na wszystkich wiertłach typu N od Ø 3 do Ø 30 z wiertłami z chwytem cylindrycznym DIN 338/N lub chwytem ze stożkiem Morse’a DIN 345/N. Narzędzie montuje się na wiertle dwoma śrubkami, jedną części cylindrycznej a drugą w łysince pełniąc rolę zbieraka.

Potrzebne jest jedno narzędzie na jedno wiertło (wiertło nie dostarczane)
Na zamówienie podawać zawsze kod.

Przykłady kodów dla wymiarów pośrednich:

  • Ø 3,3 CODICE: 85.09.0330
  • Ø 10,5 CODICE: 85.20.1050
  • Ø 24 CODICE: 85.40.2400
  • Kąty fazowania 90° (inne stopnie i wymiary na zapytanie)
narzedzia na wiertla

Narzędzie na gwintownik

HSS 120°

W gamę produktów Polledri wpisuje się także jeszcze jedno narzędzie nazywane “narzędziem na gwintownik”, które pozwala wykonywać fazowanie w otworach gwintowanych podczas gwintowania. Narzędzie do gwintowników składa się z trzech części: pierścienia, sprężyny i głowiczki. Pierścień montuje się dwoma śrubami do 90° w rowkach wiórowych gwintownika na właściwej pozycji, mając pewność iż podczas pracy sprężyna nie ściśnie się cała. W czasie gdy gwintownik pracuje, głowiczka nie fazuje dzięki temu iż jest zaostrzona w lewym kierunku, sprężyna zaczyna się napinać a głowiczka ślizga się bez skrawania. Kiedy gwintownik zmienia kierunek obrotów celem wyjścia, narzędzie na gwintowniki pracuje wykonując fazowanie.

narzedzie na gwintownik

Montuje się na wszystkich gwintownikach normalnych dostępnych od Ø M2 do Ø M24 GAS – UNC/UNFW, typu prostego i pochylonego, aż do 15° z 2,3,4 rowkami. Nie nadają się do gwintowników z rowkiem wiórowym/skręconym. Należy zwrócić uwagę, że narzędzie do gwintowników należy tak wyregulować by sprężyna nie była całkiem ściskana.

KONTAKT
Skontaktuj się z nami

Możliwości jest bardzo wiele, a nasi technicy zawsze służą pomocą próbując stworzyć nowe konfiguracje na miarę Państwa potrzeb i problemów do rozwiązania.

KONTAKT