KATO LockOne zabezpieczenie przed odkreceniem

Czym jest system LockOne? To innowacyjny system blokowania nakrętek. Niezwykle skutecznie zabezpiecza zarówno nakrętki, jak i standardowe śruby przed odkręceniem, które może być następstwem wibracji. Prosty sposób montażu, łatwość demontażu oraz bardzo szeroki zakres zastosowań to tylko kilka istotnych kwestii związanych z tą nowością na rynku.

Innowacyjny system LockOne

LockOne pozwala na dodatkowe oraz  skuteczne zabezpieczenie nakrętek i śrub przed ich odkręceniem, mogącym wystąpić w wyniku eksploatacji montowanego elementu, wibracji czy innych niesprzyjających  czynników. Jest bardzo prosty w montażu. Do jego założenia wystarczy standardowy klucz do nakrętek. Równie łatwo system można zdemontować.  Jest także wysoce odporny na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych mogących powodować korozję. Znajduje szerokie zastosowanie jako innowacyjna i wygodna alternatywa dla wszelkiego typu blokowanych połączeń gwintowanych, takich jak zatyczki, kleje, linki hamujące, podwójne nakrętki, a także nakrętki samoblokujące czy  koronowe. Gdzie znajdują zastosowanie? Niemal w każdej gałęzi przemysłu, a więc kolei, transporcie, konstrukcjach, energetyce czy lotnictwie.

Montaż systemu LockOne

System LockOne zapewnia skuteczne rozwiązania w projektach, których główną istotą staje się ciężar,  a także w remontach planowanych. Doskonale sprawdzi się także w konstrukcjach, w których wykorzystuje się elementy mocujące z elementem blokowania narażone na degradację, a tym samym wymagające wymiany. W związku z tym rozwiązanie sprawdza się nie tylko w systemach używanych jednorazowo, ale także w systemach wymagających ponownej wymiany. Co istotne, funkcja blokowania jaką zapewnia system LockOne nie pogarsza się wraz z kolejny zastosowaniem.

Montaż systemu LockOne jest stosunkowo szybki i nieskomplikowany. Nie wymaga od nas zastosowania żadnych dodatkowych elementów. Jedynymi koniecznymi narzędziami podczas montażu stają się klucz nasadowy typu standard podwójny sześciokąt posiadający 12 punktów podparcia LockOne oraz nakrętka.

Żywotność systemu LockOne

Największą zaletą systemu LockOne jest jego niewiarygodnie długa żywotność. Elementy mocowane za pomocą systemu pozytywnie przeszły testy na wibrację przyspieszoną 30 000 cykli zgodną z wymogami normy NAS3350. Norma ta jest częścią National Aerospace Specification, a więc częścią testów  o charakterze wibracyjnym. Co więcej,  nawet po 180 000 cyklach montażu, na których stosowany był system LockOne, połączenia nadal były odpowiednio zabezpieczone. Wskazuje to na kolejną zaletę  tego rozwiązania. Może być ono bowiem z powodzeniem stosowane na elementach używanych. Może zostać zastosowane kilkakrotnie, gdyż nie traci swoich właściwości podczas kolejnych procesów demontażu.

Bezpieczny dla środowiska

Innowacyjny system LockOne cechuje również prostota oraz bezpieczeństwo względem środowiska naturalnego. Przy jego tworzeniu nie wykorzystano żadnych niebezpiecznych dla otoczenia powłok chemicznych. Elementy mocujące LockOne wykonane zostały ze stali inox AISI 304 WPB. Co równie istotne, projekt systemu uwzględnił jego przeznaczenie również dla trudnych środowisk, mogących mieć niekorzystny wpływ na jego żywotność. Dzięki temu mocowanie  jest wysoce odporne na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych, a ryzyko powstania korozji wyeliminowane jest do minimum.

Zastosowanie LockOne

System LockOne posiada bardzo wysokie możliwości wykorzystania, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach. Doskonale sprawdza się w sektorze kolejowym, gdzie wykorzystywany jest w takich elementach, jak nakładki na trawersy czy złączki szyn. Obecnie LockOne przechodzi testy porównawcze w Railway Technical Research Institute (Instytucie Badań Kolei Japońskich). Stosowany jest także we wszelkiego rodzaju konstrukcjach, w sektorze energetycznym, głównie w podporach paneli słonecznych. Coraz chętniej wykorzystywany jest także w budowie dróg, w złączach mostów i galerii czy instalacjach okablowania światłowodów. System LockOne otrzymał autoryzację oraz akceptację Japońskiego Instytutu Badawczego NEXCO – Nippon Expressway Research Institute. Co więcej, jest stosowany przez wiele innych organizacji, takich jak Metro Tokyo, Toyoda, Koleje Japońskie.