Nagniataki rolkowe Yamato znajdują swoje zastosowanie we wszystkich dziedzinach przemysłowych, w których stosuje się obróbkę metalu. Szerokie pasmo zastosowań oraz różnorodność modeli nagniataków pozwala na obróbkę zarówno po zewnętrznej, jak również wewnętrznej powierzchni detalu. Nagniataki sprawdzą się zwłaszcza po wcześniejszych pracach związanych z obróbką powierzchni. To, co świadczy o wyjątkowości narzędzi Yamato to ich wysoka precyzja oraz najwyższa jakość, która pozwala na skuteczną i dokładną obróbkę powierzchni wszystkich metali.

Nagniataki rolkowe Yamato – najwyższa jakość obróbki

O doskonałych właściwościach użytkowych narzędzi Yamato przekonały się już setki tysięcy klientów, którzy wykorzystują nagniataki do codziennych prac związanych z obróbką metalu. Uniwersalność nagniataków sprawia, że są one kompatybilne z większością obrabiarek. Wykonane z najwyższej jakości materiałów zapewniają długotrwały użytek, zachowując jednocześnie obróbkę o wysokiej dokładności. Podczas jednego przejścia nagniatak wykonuje prace wykańczające powierzchnię zachowując jednocześnie jej kalibrację, dzięki czemu detal jest gotowy do dalszych prac związanych z jego obróbką. 

Niski koszt zakupu oraz długotrwałe zastosowanie sprawiają, że nagniataki rolkowe Yamato tworzą solidne i pożądane narzędzie w każdym miejscu, gdzie zachodzi obróbka metalu. Działanie narzędzia sprawia, że pozbywa się ono wszelkich grudek oraz chropowatych powierzchni, zapewniając gładką powierzchnię pozbawioną zewnętrznych skaz. Wspomniana wcześniej żywotność pozwala na wykorzystanie urządzenia do obróbki od około 10 tysięcy detali do blisko 300 tysięcy. 

Również sam serwis nie wymaga poświęcenia dodatkowych nakładów pracy – by przywrócić urządzeniu pierwotne właściwości wystarczy wymienić wewnętrzne rolki, by dalej móc wykonywać prace związane z obróbką. Funkcjonalność urządzeń sprawia, że współpracują one zarówno z obrabiarkami ręcznymi, mechanicznymi, a także z maszynami CNC. Co ważne, działania kalibrujące nie osłabiają konstrukcji detalu, dzięki czemu powierzchnia metalu nie traci swoich pierwotnych właściwości.

Nagniataki rolkowe Yamato – szeroki wybór na miarę każdych potrzeb

Oferta nagniataków Yamato pozwala na ich wykorzystywanie przy różnych pracach związanych  z obróbką metalu. W sprzedaży istnieje wiele modeli, które można dostosować do konkretnych potrzeb. Wśród nagniataków rolkowych znaleźć można także narzędzia do nagniatania otworów, promieni, narzędzia modułowe z rolką pojedyncza, nagniataki do automatów tokarskich itp. Szeroki asortyment oferuje uniwersalne możliwości jednocześnie spełniając swoje najważniejsze, podstawowe funkcje. Sam proces nagniatania oprócz obróbki powierzchni detalu poprawia jego właściwości wytrzymałościowe przedłużając żywotność metalu. Jest to także świetna ochrona na czynniki zewnętrzne oraz działania mechaniczne, które mogłyby osłabić strukturę metalu, jak również chronią ją przed osadzaniem się korozji.

Budowa nagniataka składa się z kilku elementów – są nimi głowica, korpus oraz trzonek – konstrukcja nagniataka sprawia, że urządzenie jest odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne, jednocześnie charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Szeroki wybór modeli oraz rozmiarów urządzenia pozwala na wybór odpowiedniego narzędzia – w przypadku konieczności zaprojektowania konkretnego urządzenia istnieje możliwość stworzenia konkretnego urządzenia dostosowanego do indywidualnych wymagań zamawiającego. 

Do największych zalet oferowanych przez nagniataki Yamato zalicza się trwałą obróbkę powierzchni, jednocześnie zabezpieczającą ją przed działaniem czynników zewnętrznych, dodatkową kalibrację wymiarową oraz zwiększenie wytrzymałości, a także ochrona przed korozją. Według badań, każdy detal po zastosowaniu obróbki narzędziami Yamato zwiększa swoją twardość od 30 do 70%, jednocześnie eliminując wszelkiego rodzaju ryzyko związane z pęknięciem bądź naprężeniem urządzenia. Zawdzięcza to innowacyjnemu systemowi obróbki metalu, który eliminuje wszelkie niedoskonałości powstałe na skutek wcześniejszego wiercenia oraz innych prac.