Wykańczanie powierzchni o różnorodnej fakturze to zadanie dla specjalistycznych narzędzi, które zagwarantują odpowiednią jakość preparacji oraz zasadniczo skrócą czas obróbki.

Wśród niezbędnego sprzętu dla przemysłu proponujemy niezawodne narzędzia, które przyczynią się do szybszego i bardziej precyzyjnego wykończenia powierzchni zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. W naszej ofercie znajdą Państwo:

Znakowarki Borries – sprawne i skuteczne znakowanie produktów

Borries to niemiecka firma oferująca wysokiej jakości narzędzia do znakowania konwencjonalnego, znakowania w oparciu o technologię wypierania materiału i znakowania trwałego. Jej produkty wykorzystywane są w branży motoryzacyjnej, lotniczej, maszynowej, w przemyśle elektrotechnicznym i stalowym, oraz w technologii medycznej.

Znakowarki Borries stosowane są na liniach produkcyjnych, obrotowych stołach indeksowych czy w przyrządach testowych. Marka Borries dostarcza narzędzia do tłoczenia ręcznego, maszynowego oraz stęplownice pneumo-hydrauliczne, jak również produkty do znakowania walcującego.

W ramach zalet znakowarek Borries można wskazać:

  • znakowanie zmienne i stałe;
  • duży wybór opcji znakowania, które są uzależnione od typu stali i rodzaju uchwytu;
  • znakowanie za pomocą stępli pozwalających uzyskać stały tekst;
  • możliwość tłoczenia kodu DataMatrix 2D.

Wśród narzędzi dostarczanych przez markę Borries warto wyróżnić ręczne narzędzie znakujące Borries BM 22, które znajdzie zastosowanie w zakresie centrowania, stemplowania kontrolnego i ogólnych prac znakujących.

Nagniataki Yamato – wysoka dokładność obróbki

Nagniatanie to sposób obróbki przeznaczony do wszystkich powierzchni zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych charakteryzujących się symetrią obrotową oraz do powierzchni płaskich. Nagniataki przeznaczone są do wykańczania po przeprowadzeniu innych czynności mechanicznych typu wiercenie, rozwiercanie, wytaczanie, toczenie czy szlifowanie.

Technologia nagniatania niesie za sobą wiele korzyści dla skutecznej obróbki wszystkich rodzajów metali. Nagniataki mogą być stosowane na wszystkich rodzajach obrabiarek. Zapewniają uzyskanie zwiększonej twardości powierzchniowej oraz szybszy proces wykańczania i kalibrowania wymiarowego w jednym przejściu.

Jakich efektów wykończenia można się spodziewać przy stosowaniu nagniataków Yamato:

  • uzyskanie chropowatości powierzchniowej od 0.01 do 0.10 μm (Ra) (ISON2, N3),
  • tolerancji  0,01mm lub dokładniejszej,
  • wzrostu twardości powierzchniowej materiałów w miejscu nagniatania od 30% do 70%,
  • wzrostu wytrzymałości na rozciąganie do zmęczenia materiału powyżej 300%,
  • redukcji poziomu hałasu.

Zastosowanie nagniataków Yamato daje namacalne efekty w zakresie eliminacji czynników naprężeniowych, korozyjnych i pęknięć. Powoduje również zwiększenie odporności na korozję oraz eliminuje ślady obróbkowe, zadrapania i pory, a także redukuje tarcie o więcej niż 35%.

Wśród nagniataków Yamato warto wskazać narzędzia pracujące na bardzo twardych materiałach. Nagniatak diamentowy YDB może być stosowany na metalach o twardości 60/65 HRC. Narzędzie musi być stosowane z chłodzeniem. Podczas obróbki zapewnia uzyskanie gładkości Ra od 0,3 do 0,08.

Innym szczególnie polecanym nagniatakiem marki Yamato jest SKUV – narzędzie modułowe z rolką pojedynczą, które jest przeznaczone do stosowania na cylindrycznych średnicach zewnętrznych i wewnętrznych, a także powierzchniach płaskich, kształtach, kulach i półkulach oraz promieniach przejściowych. SKUV oferuje wysoką prędkość obróbki, dzięki której w czasie do 15 sekund można nagnieść średnicę 30mm i 100mm długości. Narzędzie jest stosowane na materiałach o twardości do 45Hrc. Dodatkową jego zaletą jest zoptymalizowany koszt w odniesieniu do trwałości.

Xebec – szczotki okrawające i okrawarki skrawające

To marka produkująca szczotki okrawające wykonane z ceramicznego włókna, które posiadają wysoką moc szlifowania. Ich zaletą jest niezmieniająca się ostrość w toku użycia oraz niezmienianie kształtu pomimo obciążeń wynikających ze skrawania. Szczotki Xebec produkowane są w gamie narzędzi przeznaczonych do stosowania ręcznego i zmechanizowanego. Doskonale sprawdzają się w szlifowaniu i polerowaniu precyzyjnym. Ich budowa oraz trwałość sprawiają, że szczotki i okrawarki Xebec skracają czas pracy o zwiększają efektywność polerowania.