Michigan

Michigan2018-10-04T18:28:57+00:00

FUNKCJE I ZALETY

 • Okrawanie pod naciskiem i/lub ciągnięciu

 • Długa żywotność, wysoka jakość komponentów

 • Opracowane do produkcji dużych ilości

 • Mniejsze koszty zarządzania, mniejsze koszty na otwór

 • Regulacja ostrza możliwa na obrabiarce

 • Ostrze i pilot szybko wymienne na obrabiarce

 • Łatwa budowa, sztywność, zaufanie

 • Standard od Ø 1.45 do 25.4mm

 • Możliwość konstrukcji narzędzi specjalnych

michigan okrawajace
michigan okrawajace1

Dostępne ostrza tylko do ciągnięcia, lub do pchania + ciągnięcia. Dostępne ostrza z różną geometrią i kątami celem dopasowania do różnych typologii  materiałów i potrzebnych faz. Żadnych sprężyn lub komponentów, które można stracić. Ostrze i pilot szybko i łatwo wymienne  bez potrzeby demontażu z wrzeciona i bez straty regulacji, ustawienie ostrza jest utrzymywana także po wymianie, nie jest konieczne wykonywanie presettingu lub prób obróbki do odnowienia właściwej regulacji. Wymiana komponentów narażonych na zużycie jest operacją niezwykle łatwą i nie wymaga szczególnych szkoleń lub umiejętności.

POBIERZ
KATALOG

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem narzędzi okrawających Michigan.

POBIERZ

TRZONEK

Podstawowy komponent systemu modułowego. Nastawianie wstępne osiowe jest  przeprowadzane wyłącznie w momencie montażu w uchwycie narzędzia, natomiast nie jest już konieczne podczas ewentualnej wymiany pilota lub ostrza, gdyż komponenty szybkowymienialne przyjmują prawidłowe położenie. Boczny kołek do blokowania i odblokowywania pilota umożliwia jego szybką i prostą wymianę bez konieczności wyjmowania z maszyny. Boczna śruba umożliwia dokonanie regulacji wysokości ostrza oraz jego szybką wymianę: wystarczy pół obrotu, aby przejść od najwyższego wzniesienia ostrza do położenia do wyjęcia, przy czym czynność ta może być wykonywana bezpośrednio na maszynie.

michigan trzonek
michigan pilot

PILOT

Piloty o małej średnicy typu A, B i C (Ø1.45-2.3mm) zostały wykonane z surówek do pilotów, modele o większej średnicy typu D, E, F i G (Ø2.4-6.4) zostały zrealizowane ze stali wysokojakościowej do narzędzi. Cechy te sprawiają, że jest to komponent długotrwały i tani, a także szybki i łatwy do wymiany bez konieczności wyjmowania z maszyny.

OSTRZE

Szybkowymienialne ostrze regulowane działa także jako sprężyna. Bieg ostrza jest  ograniczony co pozwala uniknąć jego nadmiernej elewacji, a co za tym idzie pęknięciu.  Pełne dokręcenie śruby regulującej powoduje maksymalną elewację ostrza i bardzo agresywne działanie skrawające, poluzowanie śruby o ¼ obrotu pozwala osiągnąć bardziej miękkie działanie. Regulacja ostrza  na minimalnej wysokości powala uzyskać pożądany wynik o mniejszym naprężeniu. Regulacja ostrza służy także do kompensowania jego zużycia: ostrze jest coraz bardziej wysuwane proporcjonalnie do  zużycia.

michigan ostrze

Narzędzia specjalne

Choć narzędzia standardowe są w stanie zaspokoić najróżniejsze zapotrzebowania, czasami geometria detali lub warunki pracy nie pozwalają na ich użycie. Istnieje możliwość wykonania narzędzi specjalnych, zaprojektowanych pod zamówienie według specyficznych wymogów Klienta. Poniżej klika przykładów:

 • Długość pilota (narzędzia bardzo krótkie lub bardzo długie)
 • Redukcja wysunięcia pilota (mało miejsca pod drugiej stronie otworu)
 • Ostrze o zmniejszonej wysokości (obecność kołnierzy oporowych)
 • Kąt cięcia (trudne materiały)

Istnieje możliwość dostawy narzędzi o średnicy powyżej 6.5mm

michigan specjalne