Obróbka wielkogabarytowa CNC SPEEDMILL PAMA

//Obróbka wielkogabarytowa CNC SPEEDMILL PAMA

Obróbka wielkogabarytowa CNC SPEEDMILL PAMA

Wielkogabarytowe poziomie centra obróbkowe CNC rodziny SPEEDMILL produkowane przez firmę PAMA są jednocześnie obrabiarkami wielozadaniowymi. Jak pokazano na poniższym filmie bardzo istotną rolę odgrywa zdolność obróbki pięcioosiowej z wykorzystaniem obrotowej głowicy narzędziowej.

Obróbka wielkogabarytowa to nie tylko przemysł energetyczny, transportowy, w tym okrętowy oraz samochodowy, wydobywczy ale także przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wiele form i matryc to konstrukcje wielkogabarytowe. Obróbka takich form i matryc wymaga obróbki zarówno zgrubnej, kształtującej oraz wykańczającej. Kluczowe w tym przypadku jest zapewnienie tego samego ustalenia i zamocowanie dla różnych etapów obróbki. Na ilustracji 1 pokazano wielkogabarytowe poziomie centrum obróbkowe CNC firmy PAMA z rodziny SPEEDMILL.

PAMA – obróbka wielkogabarytowa

Ilustracja 1. Wielkogabarytowe poziomie centrum obróbkowe CNC firmy PAMA z rodziny SPEEDMILL

Konstrukcja obrabiarek wielkogabarytowych różni się od typowych centrów obróbkowych CNC. Obróbka wielkogabarytowa wymusza od producentów obrabiarek pokonywania konstrukcyjnych wyzwań, które w mniejszych modelach nie występują. Dotyczy to sił skrawania, drgań ale także samych zdolności technologicznych (ilustracja 2).

PAMA – obróbka wielkogabarytowa

Ilustracja 2. Poglądowy model konstrukcji poziomego centrum obróbkowego SPEEDMILL

Poziome centra frezarskie z ruchomą kolumną takie jak SPEEDMILL firmy PAMA zapewniają możliwość obróbki z dużymi prędkościami skrawania z jednoczesnym zapewnieniem wysokiej mocy napędu głównego oraz precyzji obróbki. Bardzo ważną zaletą centrum frezarskiego SPEEDMILL jest skrętna głowica narzędziowa, która umożliwia swobodny dostęp przedmiotu obrabianego zarówno od boku jak i od góry (ilustracja 3).

PAMA – obróbka wielkogabarytowa

Ilustracja 3. Ustawienia głowicy narzędziowej w obrabiarce SPEEDMILL firmy PAMA.

Seria centrów obrabiarek SPEEDMILL składa się z trzech modeli do 4000 mm w osi Z i do 1600 mm w osi ram (Z). Tor w osi X to do 5000 mm przesuwu.

Firma PAMA jako producent obrabiarek wielkogabarytowych postawiła na kompleksowość i skalowalność swoich konstrukcji. Takie podejście spowodowało, iż PAMA oferuje komplementarne rozwiązania dające użytkownikowi możliwość jak najlepszego dopasowania obrabiarki do potrzeb. Oferta firmy PAMA znajdują się:

  • głowice narzędziowe;
  • magazyny głowic narzędziowych (zautomatyzowane);
  • magazyny narzędzi;
  • podtrzymki;
  • stoły tokarskie;
  • stoły obrotowo-przesuwne.

Jeden producent obrabiarek i oprzyrządowania zapewnia wysoki stopień integracji.
Oferta znakowarek firmy PAMA jest szeroka i zachęcam do zapoznania się z ofertą

2019-07-05T19:09:18+00:00