Obecnie na rynku znaleźć można wiele narzędzi przeznaczonych do obróbki różnego rodzaju powierzchni. Szeroki asortyment umożliwia wybór urządzeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb i budżetu kupującego. Spośród przyrządów pozwalających na fachową obróbkę wyrobów metalowych, produktów wykonanych z tworzyw sztucznych, a także elementów drewnianych wyróżnia się maszyny o różnej budowie i sposobie zasilania. Najpopularniejsze narzędzia umożliwiają pracę w oparciu o zasilanie energią elektryczną lub wykorzystując systemy pneumatyczne oraz ultradźwięki. Każde z tych urządzeń posiada swoje mocne i słabe strony, które przekładają się na finalną jakość wykończenia materiałów poddawanych obróbce. By móc oferować produkty o najwyższym standardzie w wielu dziedzinach przemysłu stosuje się szlifierki i pilnikarki ultradźwiękowe, które sprostają najtrudniejszym zadaniom.

Gwarancja najwyższej jakości 

Narzędzia wykorzystujące ultradźwięki charakteryzują się niezwykle niskimi wibracjami i pozwalają wysoką precyzję, które pozwalają na obróbkę najbardziej skomplikowanych powierzchni, umożliwiając tym samym nadanie im indywidualnych kształtów i form. Dzięki mikro drganiom oraz hiper częstotliwości na poziomie około 22 tysięcy uderzeń na sekundę pilnikarki nadają unikalną formę na wielu skomplikowanych powierzchniach. Zaletą korzystania z tego typu narzędzi jest oszczędność czasu oraz kosztów związanych z produkcją. Niezwykle zaawansowana technologia sprawia, że procesy takie jak  tłoczenie, szlifowanie, formowanie i przycinanie stają się niezwykle proste. Co ważne, metoda ultradźwiękowa pozwala na wykonywanie prac w trudno dostępnych miejscach – różnego rodzaju pofalowania, żeberka, zagięcia czy narożniki nie stanowią żadnej przeszkody dla wspomnianych pilnikarek oraz szlifierek.

Bezpieczne w użyciu

Zarówno pilnikarki, jak i szlifierki działają w oparciu o transformatory elektroniczne, które zwiększają żywotność urządzenia, jednocześnie chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi na wskutek przerw w dostawach prądu lub zmianach jego natężenia. Dodatkowo transformatory mogą posiadać wyświetlacz LED, który informuje o częstotliwości działania oraz o pozostałych parametrach urządzenia. 

Obrabiane powierzchnie wymagają różnych ustawień przyrządów, dzięki tak zwanemu systemowi sprzężeń zwrotnych maszyna sama dostosowuje tempo pracy do struktury wyrobów. Maksymalna moc wyjściowa urządzeń na poziomie 45 watów gwarantuje wysoką wydajność, która przekłada się na krótki czas pracy związany z obróbką powierzchni. Wyposażenie pilnikarek oraz szlifierek w zaawansowane systemy elektroniczne pozwala na oszczędności związane z poborem energii, które chronią maszyny przed przegrzaniem się oraz wpływają pozytywnie na żywotność urządzeń.

Sprawdzone w działaniu

Branża urządzeń przeznaczonych do prac związanych z procesami wykończeniowymi różnych powierzchni oferuje też wspomniane wcześniej narzędzia elektryczne oraz pneumatyczne. Każde z tych rozwiązań pozwala na pracę z różnymi materiałami. Kolejną zaletą urządzeń ultradźwiękowych są małe i trudno dostępne przestrzenie, które wymagają sporej precyzji na które nie pozwalają pozostałe urządzenia. Sprawdzają się one w szczególności przy grawerowaniu, polerowaniu oraz szlifowaniu. 

Podsumowując – szeroki asortyment pilnikarek oraz szlifierek ultradźwiękowych jest świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wysoką jakość, która idzie w parze z precyzją i stosunkowo niskimi kosztami eksploatacji. W większości przypadków każde z urządzeń posiada wymienne końcówki, które ułatwiają prace związane z procesami produkcyjnymi. Dzięki licznym zabezpieczeniom jest to również gwarancja długiej trwałości i wytrzymałości przyrządów. Dokonując zakupu tego typu urządzeń warto zasięgnąć opinii ekspertów, którzy w profesjonalny sposób pomogą dobrać optymalny model spełniający oczekiwania klienta.