Chcąc zapewnić najwyższą jakość i precyzję obróbki mechanicznej metalu warto rozważyć zakup pneumatycznych narzędzi z serii ECO. Spośród szeregu produktów dostępnych w ofercie S.T.M Systemy i Technologie Mechaniczne wyróżnić można specjalistyczne szlifierki wysokoobrotowe, pilnikarki o długim skoku, pilnikarki o krótkim skoku oraz pilnikarki o skoku bocznym. Łatwość obsługi oraz jej precyzja sprawia, że narzędzia pneumatyczne ECO z powodzeniem są wykorzystywane do wszelkich prac ślusarskich oraz innych zadań związanych z obróbką metalu.

Narzędzia pneumatyczne ECO – proste i szybkie w obsłudze

W odróżnieniu od kosztownych narzędzi wykorzystujących napęd ultradźwiękowy, narzędzia ECO są nie tylko tańsze w zakupie i późniejszej eksploatacji, ale także bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Produkty ECO cechują się wysoką wydajnością oraz precyzją, która pozwala wykonywać specjalistyczne prace ślusarskie takie jak okrawanie, szlifowanie czy też polerowanie powierzchni obrabianego metalu. Chcąc zapewnić maksymalny komfort pracy narzędzia pneumatyczne posiadają metalowe obudowy z wbudowanymi elementami gumowo-plastikowymi, dzięki czemu zneutralizowano uczucie tak zwanego zimnego dotyku. Łatwość obsługi podkreśla także stosunkowo niska waga prezentowanych narzędzi – ich wykorzystywanie pozwala uzyskać skomplikowane kształty, które są niezbędne przy wykonywaniu obróbki ślusarskiej.

Szlifierki i pilnikarki pneumatyczne ECO – niezbędne w każdym warsztacie

Szeroki asortyment narzędzi pneumatycznych dostępny w ofercie S.T.M Systemy i Technologie Mechaniczne pozwala wybrać urządzenie spełniające wszelkie kryteria związane z precyzyjną obróbką metalu. Wśród rozbudowanej gamy produktów ECO wyróżnić można szlifierki wysokoobrotowe UG 500 oraz UG 300. W zależności od modelu prezentowane urządzenia zapewniają prędkość pracy na poziomie 35000 obr/min oraz 60000 obr/min. Niska waga oraz optymalny kształt urządzeń pozwala dotrzeć we wszelkie szczeliny i zakamarki skutecznie obrabiając strukturę metalu.

Kolejną grupę narzędzi tworzą pilnikarki o długim skoku. Ich właściwości pozwalają na obróbkę mechaniczną większych powierzchni metalowych. Pilnikarki UR 120 i UR 300 pozwalają na okrawanie metalu, usuwanie wszelkich niedoskonałości w postaci zadziorów, piłowanie usprawniając tym samym tradycyjnie wykonywane prace mechaniczne. W przypadku modelu UR 120 jego prędkość obrotowa wynosi 12000 obr/min przy skoku na poziomie około 1,2 mm. Pilnikarka UR 300 zapewnia prędkość obróbki na poziomie 10000 obr/min przy maksymalnym skoku 3,0 mm.

Z myślą o nieco mniejszych powierzchniach zaprojektowano także pilnikarki o krótkim skoku. W tej grupie produktów wyróżnić można pilnikarki z serii UTR-20, UTR-30 i UTR-70. Zasilane silnikiem turbinowym zapewniają niezwykłą szybkość i precyzję gwarantując znakomitą wydajność. Prędkość obrotowa każdego z urządzeń wynosi odpowiednio 35000, 30000 oraz 28000 obr/min. W ten sposób narzędzia pozwalają wykonywać złożone prace ślusarskie docierając do powierzchni zamków oraz ich elementów.

Ostatnią kategorię produktów tworzą omawiane wcześniej pilnikarki o skoku bocznym. Dostępne w sprzedaży modele US-70, US-100 oraz US200 sprawiają, że trzonek narzędzi porusza się w płaszczyźnie poziomej umożliwiając polerowanie oraz szlifowanie w trudno dostępnych miejscach. W przypadku modelu US-70 jego prędkość obrotowa wynosi 15000 obr/min, a jego skok oscyluje w granicach 0,7 mm. Model US-100 charakteryzuje się szybkością obróbki na poziomie 11000 obr/min przy skoku 1,0 mm. Trzeci rodzaj szlifierki US-200 zapewnia pracę na poziomie 16000 obr/min przy skoku 2.0 mm.

Kompaktowe rozmiary oraz łatwa obsługa spotyka się ze uznaniem wśród użytkowników narzędzi pneumatycznych ECO. Wysoka wydajność oraz precyzja obróbki sprawdza się przy skomplikowanych pracach związanych z obróbką metalu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pozostałych produktów dostępnych w ofercie S.T.M Systemy i Technologie Mechaniczne.