Szczotki flex-hone to wielozadaniowe narzędzia do wszelkiego rodzaju prac związanych z obróbką metalu. Ich uniwersalność oraz najwyższa jakość znajduje zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Szczególnie cenionym rozwiązaniem są szczotki flex-hone przeznaczone do renowacji silników. Dzięki swojej unikalnej strukturze zapewnią one dostęp do kanałów oraz magistrali olejowych usuwając wszelkiego rodzaju nagar, zadziory oraz inne niedoskonałości powstałe wskutek wieloletniej eksploatacji.

Skuteczna renowacja silników za pomocą szczotek flex-hone

Unikalna konstrukcja szczotek zapewnia szybki i łatwy dostęp do różnego rodzaju otworów. Niezależne kule ścierne umiejscowione przy trzonku charakteryzują się wysoką trwałością oraz znakomitą przyczepnością do powierzchni metalu, niwelując wszelkie niedoskonałości. Szczotki flex-hone penetrują powierzchnię metalu gładząc i polerując, dzięki czemu staje się ona w pełni gładka i gotowa do dalszego użytku. Dzięki narzędziom flex-hone obróbka metalu jest nie tylko łatwiejsza, ale także szybsza i skuteczniejsza.

W zależności od preferencji klienta istnieje możliwość wyboru szczotek o optymalnych rozmiarach i gradacji. Dodatkowo,  producent przewidział możliwość zaprojektowania i stworzenia narzędzi w rozmiarach dostosowanych do indywidualnego zamówienia. Zastosowanie szczotek pozwala na ich wykorzystanie zarówno w warsztatach, jak również fabrykach zajmujących się produkcją elementów metalowych.

Niewątpliwą zaletą szczotek jest niski koszt zakupu oraz wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu cechują się one znakomitą wytrzymałością. Renowacja silników wymaga zachowania odpowiedniej precyzji – w tym przypadku nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy. Dzięki elastycznym szczotkom flex-hone możliwa jest penetracja kanałów olejowych oraz innych otworów technologicznych, które wymagają oczyszczenia oraz przygotowania struktury metalu do dalszego użytku. W ten sposób silnik jest gotowy do dalszej pracy, jednocześnie nie tracąc na swoich pierwotnych parametrach.

Szczotki flex-hone – proste i łatwe w użyciu

W zależności od potrzeb, producent przewidział różne modele szczotek o ściśle określonym przeznaczeniu – w ofercie znajdują się także zestawy szczotek dedykowane renowacji silników . Równie przydatne stają się wyciory nylonowe, które pozwalają na mycie cylindrów po wcześniejszej obróbce powierzchni szczotkami flex-hone. W celu zachowania odpowiedniego komfortu pracy warto korzystać ze szczotek z uchwytem, które pozwalają na końcowe prace ręczne.

Niewątpliwie ogromną zaletą prezentowanych narzędzi jest ich szeroki wybór – każdy silnik wymaga przeprowadzenia szeregu prac dostosowanych do stopnia jego zużycia. Tradycyjna renowacja silnika jest niezwykle czasochłonnym i skomplikowanym procesem – przy użyciu szczotek oszczędza się sporo czasu, zachowując najwyższą jakość obróbki. Możliwość obróbki ręcznej oraz mechanicznej podkreśla unikalne walory użytkowe narzędzi flex-hone. Długie i elastyczne szczotki zachowujące idealne właściwości ścierne sprawdzają się także w pozostałych branżach produkcyjnych, w których konieczna jest skrupulatna obróbka każdego rodzaju metalu.

Mechanicy podkreślają walory użytkowe szczotek, które sprawdzają się przy pracach związanych z przygotowaniem cylindrów, prowadnic zaworów, wałów silnika, popychaczy, a także kanalików. W ten sposób szczotki sprawdzają się przy różnego rodzaju silnikach zapewniając efekt najwyższej jakości. Dodatkowym atutem są także narzędzia flex-hone przeznaczone do oczyszczania powierzchni gniazd O-R Monoblok. Ich wielozadaniowość  sprawia, że jest to rozwiązanie charakteryzujące się najwyższą jakością, które cieszy się zaufaniem klientów od wielu lat.