Nowo wydane narzędzie do okrawania jest teraz używane na głównej linii produkcyjnej zakładu

Firma Sugiura Tekkojyo borykała się z problemami związanymi z okrawaniem, ponieważ obróbka części silnika stawała się coraz bardziej złożona. Istniała również możliwość, że takie problemy staną się przyczyną wad. Właśnie wtedy Sugiura Tekkyojo zdecydowało się wdrożyć Szczotki  XEBEC (wcześniej znany jako Włókna tnące), które zostały niedawno wydany. Zaczęto używać ich po dogłębnych dyskusjach. Wdrożenie powyższych znacznie zmniejszyło ryzyko pozostawiania zadziorów. Jest to obecnie ważne narzędzie, którego używane jest na głównej linii produkcyjnej swojego zakładu.

 „Zadzior” może prowadzić do uszkodzeń silnika. Szczotka XEBEC rozwiązała ten problem.

wywiad panem Sugiura Tekkojyo

Z lewej:Pan .Akao, Xebec Technology Co., Ltd. , z prawej:Pan Sugiura, Sugiura Tekkojyo Co., Ltd.

Sugiura Tekkojyo Co., Ltd. ma siedzibę w prefekturze Aichi, w regionie, który ma dobrze prosperujący przemysł motoryzacyjny, gdzie produkuje się części do silników. Obróbka staje się coraz bardziej złożona, a zadzior (* coś w rodzaju zawieszki na powierzchniach metalowych), który pojawia się w trakcie obróbki, był problemem. W niektórych przypadkach zadzior może nawet spowodować uszkodzenie silnika… Szczotka XEBEC uratowała Sugiurę Tekkojyo przed tym ryzykiem.

W tym wywiadzie witamy Tatsuki Sugiurę, prezesa Sugiury Tekkojyo, z którym rozmawiał przedstawiciel handlowy XEBEC, Tomokazu Akao, aby zastanowić się, dlaczego Sugiura Tekkojyo zdecydowało się na wdrożenie Szczotki XEBEC Brush i efekty po wdrożeniu.

Wywiad z Tatsuki Sugiurą, prezesem Sugiury Tekkojyo

 Akao (XEBEC):

Od dawna współpracujemy z Sugiura Tekkojyo. W 2005 roku rozważałeś wdrożenie Szczotki XEBEC. Produkt został właśnie wtedy wydany.

Sugiura (Sugiura Tekkojyo):

Jesteś pewien, że było to w  2005…a nie wcześniej? Tak, czy siak, było to jakiś czas temu (śmiech). Pierwotnie, nasza fabryka obrabiała metalowe części używane w silnikach samochodowych, a jednym z procesów obróbki było “wiercenie dziur w częściach metalowych”. W przeszłości proces polegał na prostym wierceniu otworu przelotowego, ale stopniowo zaczeliśmy otrzymywać coraz więcej zleceń na stworzenie coraz bardziej skomplikowanych otworów. Należały do nich otwory skręcone otwory i otwory, które zmieniają średnicę w połowie.

Akao:

Zmiana czasów to również zmiany wymagań odnośnie obróbki.

Sugiura:

Niepokoiło nas to, że im bardziej skomplikowany stawał się kształt, tym więcej zadziorów występowało podczas wiercenia otworów. Ponadto otwory te są miejscami, przez które przechodzi olej podczas pracy silnika. Dlatego, jeśli zadzior pozostanie,może dojść do zmieszania z olejem, przez co dostanie się do silnika i w konsekwencji spowoduje awarię silnika.

Akao:

Słyszałem, że w Sugiura Tekkojyo wytwarza się trzy do czterech milionów części miesięcznie. Fakt, że macie do czynienia z tak dużą ilością części wyjaśnia dlaczego nie możecie pozwolić sobie na pozostawianie nawet najmniejszych zadziorów.

wywiad z panem Sugiura Tekkojyo 2

Tatsuki Sugiura, Właściciel, Sugiura Tekkojyo, Co., Ltd.

Sugiura:

Części, które obrabiamy w naszej firmie, są również używane w samochodach sprzedawanych za granicą. Jeśli nastąpi awaria silnika spowodowana resztkami zadziorów, doprowadziłoby to do ogólnoświatowego wycofania i procesu sądowego. To niewyobrażalnie duża kwota rekompensaty,  którą musielibyśmy pokryć. Właśnie dlatego zadzior był bardzo pilną sprawą.

 Przypadkowa szansa, której nikt się nie spodziewał               

 Akao:

Były to okoliczności, które doprowadziły Pana do  implementacji Szczotki XEBEC. Wszystko zaczęło się, kiedy osobiście odwiedzał Pan  targi, na których prezentowaliśmy nasze produkty na stoisku XEBEC.

Sugiura:

Do tej pory widziałem wiele rodzajów narzędzi do okrawania, ale jeszcze nie spotkałem takiego, które by mnie zadowoliło. Jednak Szczotka XEBEC, którą widziałem na targach, wywarła na mnie duże wrażenie, ponieważ jej kształt był zupełnie inny niż produktów innych firm. Kiedy zobaczyłem Szczotkę XEBEC, stwierdziłem że: „Ten kształt zadziała”.

Akao:

Mniej więcej w tym czasie wydaliśmy szczotki XEBEC, więc byliśmy bardzo szczęśliwi, że skontaktowano się z nami zaraz po targach.

wywiad z panem Sugiura Tekkojyo 3

Wnętrze fabryki Kira firmy Sugiura Tekkojyo

Sugiura:

Tak, szybko odwiedziłeś nas w Aichi w celu prezentacji. Gdybyś przyszedł później, nie sądzę, abyśmy wdrożyli twój produkt (śmiech). Wówczas byliśmy bardzo szczerzy, jeśli chodzi o nasze prośby do XEBEC, ale poważnie je rozpatrzyłeś. Traktowałeś nas bardzo dobrze.

Akao:

Bardzo dziękuję. Prezesie Sugiura, tamtego dnia osobiście zawiozłeś mnie na stacje samochodem. Pamiętam, że byłem wtedy bardzo wdzięczny..

Sugiura:

Pojechałem po prostu dlatego, że stacja jest daleko. Nie miało to specjalnego znaczenia (śmiech). Na początku nie miałem pojęcia, czym była firma XEBEC, ale moje pierwsze wrażenie było bardzo dobre i być może nadal ma to wpływ na nasze obecne relacje.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Poprosiliśmy o dokładne instrukcje użytkowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa

Akao:

Od tego dnia byliśmy w stałym kontakcie, aby zrealizować praktyczne zastosowanie tego narzędzia..

Sugiura:

Do tego czasu używaliśmy innych narzędzi do okrawania, ale kształt szczotki XEBEC był zupełnie inny, więc pamiętam, że poprosiłem o szczegółowe instrukcje użytkowania. Zadałem pytania takie jak „Jaka jest zalecana prędkość obrotowa” i „Jak szybko narzędzie zużywa się?”.

Akao:

Szczególnie dbałeś o bezpieczeństwo.

Sugiura:

W prowadzeniu zakładu bezpieczeństwo ma pierwszeństwo przed jakością. Za wszelką cenę musimy unikać obrażeń pracowników. Ale dostarczyłeś nam wiele informacji dotyczących bezpieczeństwa, więc byliśmy spokojni. Zamiast tego, w połowie wdrożenia, przygotowaliśmy się na korzystanie z narzędzi XEBEC, ponieważ „jeśli ktoś odniesie obrażenia w naszym zakładzie, również zagrozimy reputacji szczotki XEBEC”. Chociaż produkt został wydany dopiero niedawno, nigdy nie widzieliśmy produktu o tak dużym potencjale.

Akao:

Dziękujemy za troskę! Pamiętam, że konsultowałeś się z nami wiele razy, z pytaniami na temat różnych sposobów korzystania z tego narzędzia. Te pytania były również bardzo cenne dla XEBEC, ponieważ dało nam wiele nowych pomysłów.

Sugiura:

Ponieważ narzędzie jest w  wykonane z cienkiej ceramiki, z początku martwiliśmy się, że pęknie. Co więcej, część szczoteczki jest czerwona lub niebieska, więc byłoby to jeszcze gorsze, gdyby szczoteczka pękła. Dlatego martwiliśmy się i zadawaliśmy pytania wiele razy, ale finalnie wdrożenie przebiegło bardzo sprawnie.

 Zmniejszono sprawdzanie procesu ponieważ da się przewidzieć żywotność narzędzia           

 Akao:

W ten sposób zaimplementowałeś Szczotkę XEBEC. Czy były jakieś efekty w wyniku wdrożenia?

Sugiura:

Największą zmianą było to, że dzięki Szczotce XEBEC znaliśmy żywotność narzędzia. Przy narzędziu, którego używaliśmy do tej pory, trudno było nam określić, ile sztuk możemy obrobić do końca okresu użytkowania narzędzia. Na przykład zatrzymywaliśmy linię produkcyjną co 100 ukończonych części i sprawdziliśmy stopień zużycia narzędzia do okrawania. Za każdym razem decydowaliśmy, czy narzędzie może być nadal używane. Ale dzięki szczotce XEBEC tempo zużycia jest wyraźne, więc wiemy, ile sztuk możemy obrobić do końca żywotności narzędzia. W trakcie procesu nie musimy już sprawdzać co chwila narzędzia.

Akao:

Jeśli na początku zostały zebrane dane, tempo zużycia szczotki Xebec można łatwo oszacować, co przekłada się na w miarę dokładne oszacowanie żywotności narzędzia.

Sugiura:

W naszym zakładzie niektóre elementy są obrabiane w ciągu  20 sekund. W przypadku tych części nawet sprawdzenie co każde 100 sztuk zajęłoby dużo czasu. Nie trzeba dodawać, że niewłaściwa decyzja w tej operacji prowadziłaby do problemów omówionych wcześniej…. Odetchnęliśmy z ulgą, że mogliśmy rozwiązać ten problem.

Akao:

Rozumiem. Więc mieliście takie problemy ze względu na fakt, iż dostarczacie części w bardzo szybkim tempie.

Sugiura:

Są też sytuacje, w których nasi klienci przyjeżdżają, aby skontrolować nasz zakład, a podczas takich kontroli pokazujemy im liniei produkcyjne, na których używamy szczotki XEBEC. Jest to nasza główna linia produkcyjna, o której można powiedzieć, że jest wizytówką naszego zakładu. Kolor szczotki również się wyróżnia, a nasi klienci bardzo pozytywnie reagują na niego.

Akao:

Dziękuję bardzo. Nasze długotrwałe partnerstwo sprawia, że Twoje słowa są tym bardziej satysfakcjonujące.

Sugiura:

Ale patrząc wstecz, jestem szczerze zaskoczony, że mogliśmy wtedy wdrożyć Szczotkę XEBEC. To był nowo wydany produkt, więc nic nie było gwarancji, że nie zniknie w ciągu kilku lat (śmiech). Mimo to nie miałem wtedy takich zmartwień. Produkt musiał mnie naprawdę oczarować. Widziałem, że również byliście bardzo podekscytowani nowym produktem (śmiech).

Akao:

Dla nas to też wiele znaczyło, że skontaktowałeś się wtedy z nami.

Sugiura:

Tak czy inaczej, nie ma tak wielu firm, z którymi utrzymujemy kontakt przez tak długi czas, więc mam nadzieję, że od czasu do czasu będziemy się z Tobą kontaktować.

Akao:

Oczywiście! To będzie dla nas zaszczyt móc pomagać w przyszłości. Dziękuję bardzo za poświęcenie czasu.

wywiad z panem Sugiura Tekkojyo 4

narzędzie XEBEC too zamontowane na specjalnej maszynie

Link do wywiadu w wersji anglojęzycznej: Interview with Sugiura Tekkojyo