Chcąc zapewnić najwyższą jakość obróbki zarówno powierzchni metalowych, jak i wykonanych z innych tworzyw warto wybrać szczotki ceramiczne marki Xebec. Solidna konstrukcja oraz szeroka gama narzędzi sprawdzi się przy okrawaniu, szlifowaniu, polerowaniu oraz innych pracach związanych z obróbką powierzchniową.

Szczotki Xebec – do obróbki ręcznej i mechanicznej

Przeznaczone do obróbki mechanicznej za pomocą maszyn CNC oraz ręcznej szczotki Xebec gwarantują doskonałe właściwości ścierne. Ceramiczne włosie sprawia, że powierzchnia metalu zostaje dokładnie oczyszczona i pozbawiona wszelkich niedoskonałości. Jeden włos składa się z blisko tysiąca mikrowłókien ceramicznych, które charakteryzują się silniejszym działaniem oraz większą precyzją. W połączeniu z zaawansowanymi technologicznie maszynami CNC szczotki Xebec oferują precyzyjną obróbkę powierzchniową. Za pomocą szczotek możliwe jest:

  •         precyzyjne okrawanie nadmiaru materiału z powierzchni;
  •         gratowanie i polerowanie zarówno płaskiej, jak również zakrzywionej struktury materiału;
  •         polerowanie oraz końcowa obróbka otworów, kanałów, o-ringów oraz innych trudno dostępnych zakamarków;
  •         usuwanie niedoskonałości powstałych na łączeniu elementów podczas wcześniejszych prac mechanicznych.

Ceramiczne szczotki Xebec – sprawdzone w działaniu

Dzięki zastosowaniu ceramicznych komponentów szczotki Xebec są w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne i w efekcie znajdują zastosowanie zarówno w produkcji masowej, gwarantując powtarzalność wykonywanych operacji, jak również podczas drobnych prac rzemieślniczych. Ostre krawędzie szczotek sprawiają, że poddawana obróbce powierzchnia jest w krótkim czasie oczyszczona i pozbawiona wszelkich skaz w postaci rys, wgłębień czy zadziorów. Ogromną zaletą jest także łatwość montażu, dzięki czemu wymiana szczotki nie zajmuje dużo czasu. Spośród licznych zalet warto także podkreślić silną konstrukcję szczotki, której włosie jest odporne na rozszczepianie, dzięki czemu jego powierzchnia zapewnia stałą przyczepność do obrabianego detalu. Równomierna siła obrabiania to także stała wydajność, która przekłada się na mniejsze zużycie warstwy ściernej, a także samych szczotek.

Bogaty asortyment szczotek Xebec dostępny w naszej firmie oferuje możliwość dedykowanych rozwiązań zapewniających doskonałą obróbkę powierzchni oraz ich końcowe wykończenie. Korzystanie z produktów Xebec to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy przy zachowaniu maksymalnej wydajności i precyzji. Zaprojektowane z myślą o wykańczaniu powierzchni szczotki współpracują z maszynami obrotowymi z wbudowaną funkcją dostosowania prędkości obrotowej. W ten sposób narzędzia Xebec są w pełni kompatybilne z obrotowymi narzędziami elektrycznymi, tokarkami, centrami obróbczymi, robotami, frezarkami oraz maszynami CNC. By zapewnić maksymalną wydajność należy wybrać model dostosowany do parametrów obrabianej powierzchni – szeroka gama modeli oraz rozmiarów szczotek pozwala na odpowiedni wybór narzędzia.

Szczotki Xebec sprawdzają się w szczególności przy pracach ślusarskich oraz mechanicznych związanych z obróbką metalu w celach produkcyjnych. Odporność szczotki na uszkodzenia mechaniczne oraz deformację pozwala zachować precyzję i dokładność, która jest niezbędna do osiągnięcia założonego rezultatu. Dzięki temu obrobiony detal znajduje zastosowanie między innymi w układach hydraulicznych oraz pneumatycznych. Przemyślana konstrukcja szczotki zapewnia jej szybkie użycie oraz w razie konieczności natychmiastową wymianę. Składające się ze szczotki oraz obudowy narzędzie Xebec gwarantuje komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Narzędzia marki Xebec oferowane przez S.T.M Systemy i Technologie Mechaniczne to sprawdzone rozwiązanie, które cieszy się zaufaniem tysięcy użytkowników. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą szczotek ceramicznych dostępnych na naszej stronie internetowej.