Targi FASTENER POLAND® niespełna po trzech latach istnienia są drugą, najważniejszą imprezą branżową w Europie. Z roku na rok powiększają powierzchnię wystawienniczą oraz liczbę wystawców. Tegoroczna edycja skupiła 210 Wystawców, z czego aż 72% stanowiły firmy z zagranicy z Chin, Czech, Francji, Holandii, Indii, Malty, Niemiec, Słowenii, Turcji, Tajwanu, Wielkiej Brytanii i Włoch. Targi odwiedziło 4 093 branżowych gości z czego 43 % to goście z zagranicy z 44 krajów – TOP 5: Ukraina, Czechy, Słowacja, Włochy, Niemcy. Dokładne statystyki (branże, stanowiska) niebawem do wglądu na stronie targów.

Targi FASTENER POLAND® były bardzo szeroko reklamowane, a kampania
promocyjna objęła:

 • promocję targów podczas europejskich i azjatyckich edycjach targów fastenerowych, krajowych targach przemysłowych: STOM Kielce, TOOLEX Sosnowiec, MACHTOOL Poznań, INNOFORM Bydgoszcz, Targi Górnicze Katowice, TRAKO Gdańsk, Energetab Bielsko-Biała – foldery informacyjne oraz bezpłatne zaproszenia dystrybuowane podczas imprez;
 • tradycyjne zaproszenia dystrybuowane podczas seminariów i konferencji w kraju i zagranicą;
 • elektroniczne, bezpłatne zaproszenia dystrybuowane do 30 tysięcy subskrybentów targów, do baz współpracującej z nami prasy branżowej, portali tematycznych, instytutów, klastrów, uczelni technicznych i inkubatorów;
 • kilkaset publikacji na łamach prasy branżowej i portali tematycznych w Polsce i zagranicą;
 • bezpłatną rejestrację dla wszystkich zainteresowanych branżowych gości poprzez stronę imprezy;
 • promocję targów na portalu społecznościowym FACEBOOK, LINKEDIN
 • kampanię ADWORDS skierowaną na rynek polski i rynki europejskie;
 • kampanię SELECTIVV – do użytkowników tabletów i smartfonów, retargeting do osób, które odwiedzają targi o tematyce elementów złącznych na całym świecie;
 • kampanie newsletterowe skierowane do kilkudziesięciu tysięcy subskrybentów targów;
 • akcję promującą targi pośród uczelni technicznych w kraju i zagranicą;
 • współpracę z instytutami i organizacjami, takimi jak: Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, Polska Unia Dystrybutorów Stali, Bydgoski Klaster Przemysłowy, Turkish Steel Exporters Association; Polsko-Turecka Izba Gospodarcza; Brytyjska Ambasada w Warszawie Departament Targów Międzynarodowych; ANA BAGLANTI Elemanlari Ve Yayincilik Hizmetleri Ali Baysal – Turcja; K AND D Communication Limited – Indie; International Fastener Exhibition Corp. – Tajwan; Beijing Good International Exhibition Co., Ltd. – Chiny.
 • współpracę z polską prasą branżową oraz portalami tematycznymi. Targi FASTENER POLAND promowane były na łamach: Fastener; Mechanik; MM Magazyn Przemysłowy; Stal Metale & Nowe Technologie; Napędy i Sterowanie; Utrzymanie Ruchu; Nowoczesne Hale; Obróbka Metalu; Powder and Bulk, Świat Obrabiarek, Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie, Nowa Stal; Gazeta Narzędziowa, www.industrystock.pl; www.metale.pl,www.plastech.pl;www.staleo.pl;www.zrobotyzowany.pl;www.narzedzi ownia.org; www.metale.org; www.portalnarzedzi.pl; www.powderandbulk.pl; www.budowa.org; www.budownictwo.org; www.stolarstwo.org.
 • współpracę z zagranicznymi pismami branżowymi oraz portalami tematycznymi: FASTENER WORLD Magazine, FASTENER Eurasia Magazine, Fastener + Fixing Magazine, www.chinafastener.com; www.fastenereurasia.com, www.fastenerandfixing.com ; www.fastener-world.com.tw;

Jedyne takie targi w Polsce – wybrane opinie Wystawców
Wystawcy nie kryją dumy, że tego typu targi pojawiły się również w Polsce: – Przez wiele lat szukaliśmy miejsca, w którym będzie można się wystawić z systemami zamocowań. Targi FASTENER POLAND® są wyspecjalizowane dla branży elementów złącznych. Jesteśmy zadowoleni, że mamy je w Polsce tym bardziej, że z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przyjeżdżają klienci nie tylko z Polski, ale i z krajów ościennych oraz innych kontynentów. Myślę, że jest to bardzo ważny prognostyk dla Polski i polskich producentów – podsumowuje Tomasz Karwowski Dyrektor Handlowy z firmy Dromet Sp. z o.o.

Podobnego zdania jest General Manager z firmy PGB-POLSKA Krzysztof Biskup – Trzeci raz uczestniczymy w Targach FASTENER POLAND®. Cieszymy się, że takie targi są na naszym rodzimym rynku. Widzimy, że przyciągają coraz większą liczbę wystawców, odwiedzających, dostawców jak i odbiorców. To wszystko powoduje, że dostrzegamy duży potencjał targów. Jest to dla nas motywacją, żeby się tutaj znaleźć i jak najszerzej pokazać cały nasz asortyment. Targi oceniam bardzo pozytywnie.

Jak twierdzi Tadeusz Jopek, Wiceprezes Zarządu z firmy Śrubena – Unia Sp. z o.o. – Uwieńczeniem funkcjonowania na rynku wszystkich dystrybutorów, producentów w Polsce jest to, że te targi mają miejsce właśnie tutaj w Krakowie. Jeździliśmy w bardzo wiele miejsc na świecie, żeby spotkać naszych klientów, pozyskiwać nowe kontakty. Dziś jesteśmy u siebie, magia miasta Krakowa jest pozytywnie postrzegana i myślę, że najwyższy czas, żeby tutaj w tym miejscu, branża elementów złącznych rosła w siłę.

Konkurs Targowy
Pierwszego dnia wyłonieni zostali laureaci konkursu na najlepsze produkty prezentowane na targach. Eksperci oceniali nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, estetykę wykonania, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne, brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr hab. inż. Jacka Muchy prof. nadzw. Politechniki Rzeszowskiej nagrodziła produkty w dwóch kategoriach. W kategorii łączniki główną nagrodę w konkursie targowym odebrała firma S.T.M. Systemy i Technologie Mechaniczne Sp. z o.o. za LOCK ONE produkcji Advanex. W kategorii systemy montażu przyznano dwie równorzędne nagrody. Otrzymały je firmy: Mocujemy.pl Sp. z o.o. Sp. K. za system mocujący MASTER – PLATE® produkcji Specialinsert Srl oraz BHH MIKROMED Sp. z o.o. za system mocujący INTEGRACJA.

Wiedza kluczem do sukcesu
Podczas targów odbyło się Forum Elementów Złącznych. W prezentacji inauguracyjnej dr Marek Łangalis – redaktor naczelny Fastener – przedstawił wyzwania stojące przed polskim rynkiem elementów złącznych. Wśród panelistów można było spotkać ekspertów z takich firm jak: Atotech Poland, Nord-Lock Poland, Milar oraz Mocujemy.pl. W tym samym czasie odbyła IV Konferencja Forum Druku 3D organizowana przez CADXPERT. To najważniejsza konferencja w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii addytywnych, a także technologii skanowania 3D oraz modelowania 3D.

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za trud włożony we współtworzenie naszego wydarzenia oraz za wszystkie uwagi, które przekazali nam Państwo w trakcie wydarzenia. W załączniku przesyłamy ankietę z prośbą o przekazanie nam Państwa opinii, które pozwolą nam zorganizować jeszcze lepiej kolejne edycje.

Już dziś zapraszamy na 4. edycję Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® w dniach 24-25 listopada 2020 roku. Targom towarzyszyć będą dwa, inne, komplementarne i unikatowe na polskim rynku wydarzenia: Targi Technik Montażu Assembly GO, First European Show (współorganizator: Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu) oraz Międzynarodowe Targi Elektronarzędzi i Wyposażenia Warsztatów INTER TECH TOOLS (współorganizator: New Tech Expo Sp. z o.o.)

 

Z poważaniem

Beata Łoś
Kierownik Zespołu/Komisarz Targów