Oferta S.T.M Systemy i Technologie Mechaniczne to szeroka gama urządzeń oraz akcesoriów przeznaczonych do znakowania ręcznego. Wśród szeregu sprzętów przeznaczonych do nanoszenia indywidualnych oznaczeń na powierzchni detali można znaleźć dedykowane rozwiązania do prac rzemieślniczych. Zapewniające najwyższą jakość obróbki grawerki wibracyjne, elektropisy iskrowe, a także pióra grawerujące to kompleksowe rozwiązania zapewniające bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie w warunkach warsztatowych.

Grawerka ręczna wibracyjna – przepis na proste i skuteczne znakowanie

Ręczna grawerka wibracyjna to jeden ze sprawdzonych sprzętów, który pozwala cieszyć się precyzyjnym znakowaniem. Zasilane energią elektryczną urządzenie sprawdza się podczas prac rzemieślniczych, a także w warunkach warsztatowych. Dzięki kompaktowym rozmiarom ręczna grawerka wibracyjna zapewnia szybką obróbkę powierzchni wykonanych z PCV, szkła, mosiądzu, drewna, a także innych metali. Przemyślana konstrukcja ręcznej grawerki zakończona diamentowym ostrzem pozwala nanosić indywidualne oznaczenia o dowolnym rozmiarze. Dzięki użyciu do produkcji grawerki wysokiej jakości materiałów urządzenie umożliwia 15 minut nieprzerwanej obróbki.

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania ręczne grawerki wibracyjne posiadają funkcję regulacji głębokości grawerowania. W ten sposób powierzchnia zostaje kompleksowo obrobiona zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami. Solidna konstrukcja urządzenia zapewnia bezawaryjne oraz komfortowe użytkowanie zarówno podczas prac hobbystycznych, jak i przemysłowych. Urządzenie spełnia swoje funkcje między innymi podczas prac jubilerskich, wytwórczych, a także przy kontrolnych oznaczeniach poszczególnych podzespołów.

Elektropis iskrowy – gwarancja precyzyjnej obróbki

Zasilany energią elektryczną pisak iskrowy to kompaktowe urządzenie do znakowania powierzchni detalu. Wykorzystujący zasadę tzw. łuku elektrycznego ręczny pisak sprawdza się podczas nanoszenia indywidualnych oznaczeń na wszelkich metalach, które przewodzą energię elektryczną. Powierzchnie najczęściej znakowane tą metodą to stal nierdzewna oraz narzędziowa.

Dzięki innowacyjnemu systemowi znakowania proces jest niezwykle szybki i skuteczny. Zachowując najwyższy standard obróbki, jakość naniesionych oznaczeń spełnia nawet największe oczekiwania. To pewne rozwiązanie, które sprawdza się między innymi w warunkach warsztatowych oraz przemysłowych. Z racji niewielkich rozmiarów urządzenie cechuje się łatwością obsługi, która spotkała się z uznaniem tysięcy użytkowników.

Pneumatyczne pióro grawerujące – łatwe i szybkie w obsłudze

Zasilane układem pneumatycznym pióro grawerujące to cenione od lat rozwiązanie, które sprawdza się podczas prac rzemieślniczych oraz przemysłowych. Przemyślana konstrukcja urządzenia zapewnia komfort pracy operatora. Dedykowany rysik pióra pneumatycznego ma wielostopniową regulację, która sprawia, że znakowanie powierzchni detalu odbywa się w mgnieniu oka.

Dzięki filtracji wtłaczanego powietrza urządzenie redukuje liczbę drgań oraz poziom hałasu. Budowa pióra grawerującego sprawia, że narzędzie dopasowuje się do dłoni operatora, gwarantując komfortowe i kompleksowe znakowanie. Na uwagę zasługuje również wolframowa igła, która dzięki swojej skuteczności nie tylko z łatwością nanosi odpowiednie oznaczenia, ale także jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu pneumatyczne pióra grawerujące sprostają wszelkim oczekiwaniom, zapewniając długoletnie bezawaryjne użytkowanie.

Przedstawione rozwiązania cechuje niezwykła precyzja oraz łatwość obsługi. Dzięki sprawdzonym sprzętom ręczne znakowanie staje się proste i skuteczne. W celu wyboru optymalnego rozwiązania warto zasięgnąć opinii eksperta S.T.M Systemy i Technologie Mechaniczne, który pomoże dobrać narzędzie na miarę indywidualnych oczekiwań.