Wrzeciona pneumatyczne MANNESMANN

MANNESMANN DEMAG

Mannesmann DEMAG jest producentem narzędzi I silników pneumatycznych przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych. W naszej ofercie znajdziesz precyzyjne narzędzia przemysłowe, które zaaplikujesz w liniach produkcyjnych wykorzystujących sprężone powietrze.

W katalogu produktów proponujemy:

 • wrzeciona o dużej prędkości osiągające 35tys. do 100 tys. obrotów na minutę

 • wrzeciona o prędkości od 15tys. do 35tys. obrotów na minutę

 • silniki ze szczęką obsługujące od 480 do 19 tys. obrotów na minutę

 • silniki z uchwytem wiertarskim o prędkości od 1 tys. do 5,2 tys. obrotów na minutę

 • wrzeciona kątowe o prędkości od 15tys. do 20tys. obrotów na minutę

 • wrzeciona do fazowania

 • wrzeciona zrobotyzowane o podatności osiowej lub promieniowej do fazowania

 • wrzeciona zrobotyzowane do pilników i pilarek

 • wrzeciona zrobotyzowane z podatnością do gratowania i okrawania

 • wrzeciona VSpin smart do inteligentnego okrawania

 • wrzeciona podatne do stacji CNC z trzonkiem W20 do szybkiego usuwania zadziorów w centrach roboczych

 • wrzeciona z szybką zmianą narzędzia QUICK CHANGE

 • szybkowymienne wrzeciona QUICK CHANGE osiowe lub promieniowe do szczotkowania z podatnością

 • wrzeciona z czujnikiem obrotów z wbudowanym czujnikiem prędkości

 • wrzeciona z czujnikiem kontaktowym i maksymalnym skokiem do szczotkowania


Narzędzia przeznaczone są do pracy w układach pneumatycznych olejowych i bezolejowych (bez i ze smarowaniem). Dodatkowo oferujemy również filtry oleju, które mogą być stosowane ze wszystkimi silnikami i wrzecionami z prowadzonym układem wydechowym. Polecamy także system QUICK CHANGE przeznaczony do szybkiej wymiany narzędzi. W ramach elementów dodatkowych oferujemy modułowe jednostki podatności do systemu modular przeznaczone do procesów okrawania, które pozwalają na oscylację w granicach +/- 5 stopni i wyposażone są w czujniki pracy.

Narzędzia przemysłowe, w tym silniki pneumatyczne i inteligentne systemy EC dostarczane przez Mannesmann DEMAG charakteryzują się elastycznością zastosowań oraz wysoką trwałością dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów. Ponad 100-letnie doświadczenie marki w zakresie produkcji pneumatycznych narzędzi przemysłowych oraz konsekwentne wdrażanie nowych, innowacyjnych koncepcji wynikających ze stanu współczesnej wiedzy prowadzi do wprowadzania na rynek narzędzi nowoczesnych, trwałych, dostosowanych do wymogów technologicznych stawianych przez przemysł.

Dzięki kontrolowanej jakości możesz być pewien, że każde wysokiej jakości narzędzie Mannesmann DEMAG jest produkowane zgodnie z rygorystyczną kontrolą produkcyjną, a następnie testowane w nowoczesnym i zgodnym ze standardami stanowisku kontrolnym dla maksymalnej niezawodności, wygody i długiej żywotności.

Certyfikat DIN EN ISO 9001 potwierdza ich system jakości.

Pneumatyczne wrzeciona Mannesmann DEMAG zapewniają:

 • Wysoką dokładność osiową

 • Korpus i wrzeciono ze stali nierdzewnej

 • Pływające podatne podparcie łożysk dla modeli turbin

 • Łożyska podwójne do modeli łopatkowych

 • Maksymalną niezawodność i długą żywotność

 • Łatwą i tanią naprawę lub remonty

 • Szeroki wybór modeli do każdego zastosowania: Usuwanie zadziorów, wiercenie, szczotkowanie, frezowanie


Wrzeciona pneumatyczne MANNESMANN a

Wrzeciona zrobotyzowane i CNC

Zgodne wrzeciona zrobotyzowane do okrawania – Made in Germany

Kompletna linia produktów oferująca rozwiązania problemów gratowania, frezowania, wiercenia, pogłębiania, szczotkowania, wykańczania, szlifowania i obróbki CNC na różnego rodzaju materiałach oraz częściach mechanicznych i niemechanicznych, realizowana za pomocą robotów, automatyzacji lub wewnątrz maszyn CNC .

Gama produktów Mannesmann oferuje rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb w zakresie usuwania zadziorów z różnych materiałów. Zakres prędkości obrotowych wynosi od 120 obr / min do 100 000 obr / min.

Szczegółowo oferujemy:

 • wysokoobrotowe osiowe lub promieniowe wrzeciona do okrawania, wiercenia, frezowania za pomocą robotów i automatyzacji

 • narzędzia do fazowania pod kątem do zastosowania na robotach w trudno dostępnych miejscach

 • szlifierki kątowe i silniki do szczotkowania kątowego do robotów i automatyki

 • wrzeciona do szczotkowania z robotami i automatykami

 • modele łopatek zapewniające dużą moc i moment obrotowy

 • modele turbin do pracy bez smarowania

 • modele z czujnikami obrotów: monitorowanie liczby obrotów, pracy, konserwacja prewencyjna, automatyczna korekta parametrów pracy itp.Wrzeciona pneumatyczne MANNESMANN b
Wrzeciona pneumatyczne MANNESMANN c

Wrzeciona zrobotyzowane, wrzeciona pneumatyczne i silniki pneumatyczne firmy Mannesmann DEMAG pracują szybko i precyzyjnie podczas okrawania, frezowania, szlifowania, wiercenia, szczotkowania lub polerowania.

Szybkoobrotowe wrzeciona tną metal i inne materiały.Dlaczego warto wybrać narzędzia Mannesmann DEMAG? Poznaj zalety


Marka Mannesmann DEMAG gwarantuje najwyższą jakość oferowanych narzędzi przeznaczonych do obróbki w układach pneumatycznych. Zapewnia narzędzia standardowe – opisane w katalogu, jak i narzędzia o parametrach dostosowanych do indywidualnych wymagań procesów. Kompleksowość i kompatybilność narzędzi sprawia, że znajdują one szerokie zastosowanie w procesach obróbki, w tym okrawania, frezowania, szlifowania, wiercenia, szczotkowania oraz polerowania realizowanych przez roboty, maszyny CNC lub w procesach automatyzacji.

Atutem firmy jest ponad 100 lat doświadczenie w branży, dzięki czemu klientom oferuje sprawdzone rozwiązania oparte na najnowszej wiedzy i technologiach.

Wysoka jakość oraz niewymagająca konserwacji technologia sprężonego powietrza stosowana przez Mannesmann DEMAG sprzyja ograniczeniu zużycia części zamiennych, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji linii produkcyjnych.

Wszystkie narzędzia i silniki pneumatyczne przechodzą proces testowania przed wypuszczeniem na rynek. W efekcie klienci otrzymują produkty gwarantujące najwyższą trwałość i jakość.


Efektywna produkcja – wysokie zyski

W ofercie Mannesmann DEMAG znajdują się narzędzia z uchwytem szybkowymiennym QUICK CHANGE. System do szybkiej wymiany pozwala zwiększyć efektywność działania linii technologicznej działającej w systemie automatycznym, jak i ręcznej wymiany, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów obsługi i minimalizację przestojów. System QUICK CHANGE pozwala również na wykorzystanie szerokiej gamy narzędzi dostosowanych do jednego uchwytu narzędziowego. System ten przeznaczony jest do obsługi narzędzi z rewersem (obroty lewe lub prawe).

Innym, innowacyjnym rozwiązaniem jest wrzeciono VSpin smart umożliwiające inteligentne okrawanie. Jego zaletą jest pełna kontrola w czasie rzeczywistym w zakresie prędkości, odchylenia i wyrównywania czasu pracy. Pozwala ono na doskonałą jakość i precyzję działania określoną z dokładnością do 0,1-0,15mm. Gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo dzięki pełnej kontroli i monitorowaniu systemu w czasie rzeczywistym. Narzędzie jest łatwe w obsłudze dzięki możliwości monitorowania pracy zarówno na komputerze, jak i tablecie.

Jesteś zainteresowany ofertą marki  Mannesmann DEMAG? Szukasz sprawdzonych i nowoczesnych narzędzi pneumatycznych i silników pneumatycznych do linii technologicznych wykorzystujących sprężone powietrze? Skontaktuj się z działem techniczno-handlowym firmy STMech. Pomożemy dobrać odpowiednie narzędzia do linii produkcyjnych funkcjonujących w Twoim przedsiębiorstwie.