Szczotki przemysłowe są ciekawym i jednocześnie uniwersalnym narzędziem, które może być wykorzystane w rozmaity sposób. Nasuwa się nawet określenie „gdzie diabeł nie może to babę poślij”. Do końca tak z tym powiedzeniem nie jest. Szczotki mogą wiele pomóc, m.in. przy pracach wykańczających, ślusarskich, regeneracyjnych i innych 1001 zastosowaniach.

Do pracy szczotek trzeba podchodzić racjonalnie. Szczotki nie są narzędziami pracującymi w sposób twardy i agresywny, jak klasyczne narzędzia skrawające, typu nóż tokarski czy głowica frezująca. Tak więc, drogi użytkowniku, jeśli planujesz np. proces skrawania, musisz przewidzieć takie posuwy w strefach ważnego wykończenia tak, aby szczotka mogła sobie z tym poradzić.

szczotki przemyslowe brm
szczotki flex hone

Kiedy szczotka może pomóc w okrawaniu? Wtedy kiedy będzie mogła poradzić sobie z usunięciem wióra. Kiedy szczotka może usunąć wiór? Wtedy kiedy wiór jest cieńszy od 0,1 mm i trzyma się w sposób tzw. nie zwarty i ma tendencję do oderwania się od reszty materiału. Jak zaplanować dobre okrawanie? tak jak resztę procesu skrawania.

Realizując detal nie od razu przechodzi się do wymiaru gotowego. Mamy obróbkę zgrubną, pół-wykańczającą i wykańczającą. Czasem materiał pozwoli na szybkie usunięcie śladów obróbki, pozostałości wiórów czy wypływek. Przy okrawaniu szczotkami panują podobne reguły jak przy wcześniejszych operacjach. Wszystko zależy od charakteru obróbki, detalu, twardości, kruchości, itd.

Jednym z ważnych zaleceń zastosowania narzędzia jest jego przeznaczenie do odpowiedniego materiału i przeznaczenia gotowego detalu. Należy pamiętać że nawet szczotki czy inne narzędzia należy dobierać tak do materiału aby jego powinowactwo fizykochemiczne było odpowiednio dopasowane do warunków pracy jakimi będzie obostrzony detal. Szczególnie jest to ważne przy detalach przeznaczonych dla medycyny czy przemysłu spożywczego.

KONTAKT

Celem dopasowania najwłaściwszego rozwiązania zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami, którzy chętnie wesprą w procesie doboru odpowiednich szczotek lub innych wydajnych narzędzi do rozwiązania Państwa problemu.

Staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Prosimy o przesyłanie zdjęć, filmów, rysunków celem jak najszerszego rozpoznania procesu a tym samym dobrać najlepsze rozwiązanie.

KONTAKT