Na rynku dostępnych jest wiele typów zaślepek, które przeznaczone są do zakrycia wielu rodzajów otworów technologicznych wykonanych z różnych materiałów. Znajdują one zastosowanie między innymi w zaawansowanych instalacjach pneumatycznych, hydraulicznych oraz w pozostałych układach, które wymagają montażu tego typu zaślepek.

Stosowanie specjalnie zaprojektowanych zatyczek pozwala skutecznie zakryć daną powierzchnię. W sprzedaży istnieje wiele modeli zaślepek, które sprostają wszelkim wymaganiom klientów.

Zaślepki dostosowane do konkretnych potrzeb

Dzięki wykonaniu z najwyższej jakości materiałów, dostępne w sprzedaży zaślepki firmy EIS cechują się niezwykłą trwałością oraz skutecznością. Idealnie sprawdzają się w przypadku konieczności zakrycia powierzchni powstałych wskutek przewiercenia materiału. Zaprojektowane w przemyślany sposób, po umieszczeniu w otworze technologicznym skutecznie go uszczelniają, zapewniając dalszą szczelność układu. Nagwintowany fragment zaślepek pozwala na skuteczny montaż, eliminując ryzyko późniejszego poluzowania się, zapobiegając ewentualnym uszkodzeniom mechanicznym.

Jeden z fragmentów zatyczki zakończony jest metalową kulką, która podczas instalacji pozostaje ściśnięta zapewniając trwałą ochronę. Dodatkowa warstwa uszczelniająca, w postaci podkładki, dociskana przez kulkę, pozwala dostosować się do zakrytej przestrzeni, w wyniku czego skutecznie spełnia swoje zadanie. To nie koniec zalet zatyczek EIS, bowiem ich system działania nie wymaga podejmowania dodatkowych prac technicznych, a co za tym idzie pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Przeznaczenie zaślepek EIS

Prezentowane zaślepki zostały stworzone z myślą o wszelkich układach hydraulicznych, pneumatycznych, a także w systemach olejowych. Szerokie spektrum zastosowań znalazło użytek między innymi w przemyśle samochodowym i jest wykorzystywane w różnych modelach samochodów. Oprócz tego, zatyczki stanowią dopełnienie układów w samolotach i helikopterach, a nawet w branży kosmicznej. Z racji tak ważnej roli, prezentowane zatyczki muszą spełniać wszelkie rygorystyczne normy, które wpływają na bezpieczeństwo użytkowania.

Ich zalety to przede wszystkim łatwość montażu, bowiem przebiega on w bardzo prosty i szybki sposób. Kolejnym czynnikiem charakterystycznym dla tego typu produktów jest ogromna wytrzymałość na napierające ciśnienie, bowiem bez problemu wytrzymują nacisk ponad 2758 barów. Ich trwałość zawdzięczana jest przemyślanej budowie, bowiem dzięki wykonaniu z jednego elementu metalu nie są narażone na ewentualne pęknięcia łączeń. Na uwagę zasługuje też fakt, że podczas instalacji zaślepek nie ma konieczności wykonywania dodatkowych prac montażowych, takich jak na przykład gwintowanie powierzchni.

Oczywiście różnorodność otworów technologicznych sprawia, że dostępne w sprzedaży zaślepki mogą zostać wykonane pod indywidualne wymagania klienta – w ten sposób oszczędza się czas związany z poszukiwaniem zbliżonych wymiarami zaślepek, które nie gwarantują sprawności działania. Używany do produkcji materiał przechodzi specjalną obróbkę, która, dzięki hartowaniu i cynkowaniu powierzchni zaślepki, sprawia, że jest ona niezwykle wytrzymała i odporna na korozję.

Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów, oferowane zaślepki gwarantują najwyższą jakość oraz sprawność działania. Ich szerokie pole zastosowań wymaga tego, by spełniały wszelkie oczekiwania klientów. To, co je wyróżnia, to łatwość montażu oraz odporność na czynniki zewnętrze – w tym przede wszystkim na osadzanie się wilgoci, która może prowadzić do dalszej korozji, skracając trwałość zaślepki. Na uwagę zasługuje też atrakcyjna cena oraz możliwość stworzenia konkretnej zatyczki pod dany otwór technologiczny bez ograniczeń ilościowych. Jest to zatem gwarancja stuprocentowej skuteczności, która w połączeniu ze świetną ceną oraz łatwą obsługą stanowi ciekawą alternatywę dla pozostałych zatyczek dostępnych na rynku.